İnsan Kaynakları

Kamu Çalışanları ve SSK’lılara Eczanelerden Ücretsiz Maske Verilmeyecek

Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamaya göre, yoğunluğun azaltılması amacıyla maske dağıtımında yeni düzenleme yapıldığı açıklandı.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle maske kullanımın önemi Sağlık Bakanlığı tarafından açıkladıktan sonra, eczanelerin ücretle maske dağıtımı yasaklanmıştı. E-devlet üzerinden yapılan başvurular sonucu cep telefonlarına gelen mesajlarla en yakın eczaneden ücretsiz olarak maske alınabiliyordu. Ancak yoğunluğun artması ile birlikte Eczacı Odası‘ndan bir açıklama geldi.

Eczacı Odası’ndan yapılan açıklamada, yoğunluğun azaltılması amacıyla yeni düzenleme yapıldığı açıklandı. Karara göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK’li olarak çalışanlar eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacak.

Yapılan açıklama şöyle:

“Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır.

Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve iş yerlerinden temin edeceklerdir.

Bu kapsamda eczanelerimize gelecek vatandaşlarımızı bilgilendirmek için hazırladığımız afiş çalışmamız aşağıdadır.”

140520806 whatsapp image 2020 04 28 at 14.01.32

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu