Kamu Çalışanlarının İzin Yasağı Kaldırıldı

15 Temmuz darbe girişimi ardından kamu çalışanlarının yıllık izinleri ikinci bir emre kadar kaldırılmıştı. Dünkü Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, kamu çalışanlarının izin yasağının kaldırıldığı açıklamıştı. Bunun üzerine Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, 18 Temmuz tarihli kamu çalışanlarının izinlerinin iptaline ilişkin genelgenin yürürlükten kaldırıldığı bildirildi.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası konu ile ilgili açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ‘Bugün itibariye kamu görevlilerinin izin yasağı kaldırılmıştır. Senelik izinlerini kullanabileceklerdir. Senelik izinlerini tekrar kendi programlarına koyabileceklerdir. Bildiğiniz gibi bu yasak vatandaşlarımızı herhangi bir şekilde zor durumda bırakmak için değil, memurlarımızı zor durumda bırakmak için değil, özellikle FETÖ’ya karşı yapılan operasyonlarda tedbiren alınmış bir karardı. Bugün itibariyle bu kararı kaldırıyoruz.’ ifadelerini kullanmıştı.

Kamuda İzin Yasağının Kaldırıldığı Resmi Gazete’de Yayınlandı

15 Temmuz darbe girişimi ardından kamu çalışanlarının izinlerinin iptalini içeren genelgenin yürürlükten kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Başbakanlık Genelgesi’nde şu ifadelere yer verildi; “İlgili mevzuatı uyarınca izin vermeye yetkili amirlerce; kamu çalışanlarına ilgi genelgenin yürürlüğe konuluş amacı dikkate alınarak izin verilebilecektir.” 

İşte Resmi Gazete’de yayınlanan Başbakanlık Genelgesi;

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı