Kariyer.net Yöneticileri Koltuklarını Stajyerlere Bırakıyor

İnsan kaynakları platformu Kariyer.net, üniversite öğrencileri ve yeni mezunların yöneticiliği deneyimleyebilmeleri için yeni nesil bir proje hayata geçiriyor. Kariyer.net, SelVi videoları ile halk oylamasında en yüksek oyu alan 5 kişiye staj süresince Pazarlama Birimi’ndeki yönetici pozisyonlarında çalışma fırsatı sunuyor.

Kariyer.net’in “Koltuğumu Stajyere Bırakıyorum” projesine katılmak isteyen gençler, ilk önce ‘Kariyer İş Ara’ mobil uygulamasındaki “Koltuğumu Stajyere Bırakıyorum” ilanına selVi videolarını çekerek başvurularını yapmaları gerekiyor. Halk tarafından en yüksek oyu olan selVi videolarının sahipleri daha sonra Kariyer.net tarafından mülakata davet edilecek. Mülakat değerlendirmesine girecek olan adaylar arasından sadece 5 üniversite öğrencisi veya yeni mezun, Kariyer.net’te yöneticilerin koltuğuna oturma hakkı kazanacak.

Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, “Okulların öğrencileri zorunlu tuttuğu stajlarda gençler kısıtlı deneyim elde edebiliyor. Koltuğumu Stajyere Bırakıyorum projesi ile gençler, staja kendi dillerinde başvuru yapacak, kendi dillerinde değerlendirilecekler. Stajyer olmaya hak kazanan adayları benzerlerinden çok farklı bir staj deneyimi bekliyor olacak. Gençler yönetici olmanın görev ve sorumluluklarını birebir hissederek farklı bakış açıları kazanma fırsatı bulacak.” açıklamasını yaptı.

Yönetici Stajyerler Bir Ay Boyunca Neler Yapacak?

Yönetici koltuğa oturacak olan 5 stajyer; bir ay boyunca Pazarlama, Ürün Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Müşteri Deneyimi ve UX Dizayn birimlerinde yönetici olarak görev alacak. Gençler staj süreleri boyunca yönetim ve aksiyon toplantılarına katılacak, raporlama yapacak; karar alım sürecinde etkili olarak; fikirlerini paylaşacak.

Adaylar SelVi’yi Nasıl Çekecek?

Adayların ilk önce ‘Kariyer İş Ara’ mobil uygulamasını indirmesi gerekiyor. Daha sonra uygulama içinde SelVi bölümüne giren adayların kendilerine yöneltilen soruya 60 saniye içinde video ile yanıt vermeleri gerekiyor. 

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu