KEDS Academy PRNews Ödülleri’nden Ödülle Döndü

Limak Şirketler Grubu ve Çalık Holding’in ortak olduğu Kosova Elektrik Dağıtım A.Ş (KEDS) bünyesinde hayata geçirdiği ‘KEDS Academy’, PRNews Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nden ‘Jüri Onur Ödülü’ne layık görüldü.

PRNews tarafından düzenlenen ve halkla ilişkiler sektörünün ve kurumsal sosyal sorumluluk ödüllerinin dünya çapında en başarılı örneklerinin açıklandığı ödül töreni, 15 Mart’ta Amerika’nın Washington kentinde sahiplerini buldu. Enerji ve elektrik sektörüne nitelikli eleman kazandırmayı ve Kosova’daki genç işsizliğe çözüm için model oluşturma hedefiyle hayata geçirilen ‘KEDS Academy, uluslararası platformda ödüllendirildi.

PRNews Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri (PR News Corporate Social Responsibility Awards) kapsamında Sosyal Fayda kategorisinde finale kalan KEDS Academy, The National Press Club’da yapılan ödül töreninden ‘Jüri Onur Ödülü’ne layık görüldü.

Törende konuşma yapan Kosova Elektrik Dağıtım İcra Kurulu Üyesi M. Serhat Dinç, “Bu ödülü Kosova’nın gençleri adına alıyoruz. Avrupa’nın en genç ülkesi ve onun gençleriyle geleceğe umutla bakıyoruz. KEDS Academy ile Kosovalı daha çok gence ulaşmayı ve onların hayatlarında fark yaratmayı hedefliyoruz. Bu ödül de doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.” şeklinde konuştu.

Genç işsizliğinin yüzde 50’nin üzerinde olduğu Kosova’da, Priştine Üniversitesi, Kosova Milli Eğitim Bakanlığı ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile kapılarını açan KEDS Academy’de, elektrik fakültesi ve elektrik meslek lisesi son sınıf öğrencileri ücretsiz eğitim görüyor. KEDS Academy’de verilen eğitim sonrasında başarılı olan öğrenciler Avrupa Birliği’nde de geçerli BTEC sertifikası almaya hak kazanıyorlar. KEDS Academy’de hem teorik hem de pratik olmak üzere yaklaşık 9 ay süren eğitimlerde başarılı olan öğrencilere iş imkanı da sağlanıyor. Eğitim kapsamında öğrenciler Limak ve Çalık Grupları’nın Türkiye’deki enerji şirketlerini de ziyaret ediyor, saha uygulamaları konusunda bilgilendiriliyor. Uygulamalı eğitim sayesinde 20’si üniversite, 30’u elektrik teknik lisesi olmak üzere her yıl yaklaşık 50 öğrenci alanıyla ilgili hem teorik hem de uygulamalı eğitim alıyor. Program kapsamında bugüne kadar 100 öğrenci mezun oldu. Üçüncü yılına giren program kapsamında halen 50 Kosovalı öğrenci eğitim görüyor.

KEDS Academy, 2014 yılında düzenlenen Stevie İş Ödülleri’nden de 4 ödül almıştı. Yılın insan kaynakları projesi, yılın halkla ilişkiler programı ve yılın yöneticisi dalında gümüş ödülü alan KEDS Academy, Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı dalında ise Bronz ödüle layık görülmüştü.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu