İnsan Kaynakları

Koç Holding’in İnsan Kaynakları Uygulamaları Dünyaya Örnek Gösterildi

Koç Holding, Covid-19 ile mücadele sürecinde çalışanlarına yönelik devreye aldığı başarılı insan kaynakları uygulamaları nedeniyle Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından dünyaya örnek olarak gösterildi. 

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) ve Arizona Devlet Üniversitesi öncülüğünde kurulan “The COVID-19 Workplace Commons” adlı girişim, bu zorlu süreçte çalışanlarını önceliklendiren şirketlerin başarılı insan kaynakları uygulamalarını dünya geneli ile paylaşarak, yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Bu girişim tarafından gerçekleştirilen ve 29 ülkedeki 23 farklı endüstride faaliyet gösteren 1125 kuruluş araştırmaya katıldı. Koç Holding’in koronavirüs salgını döneminde gerçekleştirdiği uygulamalar, çalışanlarının sağlığını ve deneyimini odağa alan insan kaynakları uygulamaları öne çıkarak, vaka çalışması olarak yer aldı.

Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğü tarafından pandemi döneminde 100 bine yakın çalışanı önceliklendiren 1500’ün üzerinde insan kaynakları uygulaması eş zamanlı olarak uygulanmaya başlamıştı. Dünya Ekonomik Forumu geçtiğimiz nisan ayında yayınladığı makale ile Koç Topluluğu şirketleri Arçelik, Ford Otosan ve Tofaş’ın koronavirüsle mücadele sürecinde ventilatör, siperlikli maske, entübasyon kabini gibi sağlık ekipmanları üretimi uygulamalarını örnek göstererek Koç Holding’in çalışmalarını takdir etmişti.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu