İnsan Kaynakları

LinkedIn 960 Çalışanını İşten Çıkaracak

LinkedIn ekonomik olarak kötü bir durumda olması sebebiyle işe alımları neredeyse durdurduğunu ve 960 kişinin işine son vereceğini açıkladı.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle ekonomik olarak zarar gören birçok şirket gündeme geldi. Şirketlerin bir kısmı iflasını istersen büyük bir kısmı ise bütçe düşürmeye gitti. Bütçe düşürme kısmında ise en çok rastlanan durum çalışanların işine son verme oldu. Bu şirketlerden biri de iş dünyasının sosyal medya platformu LinkedIn oldu. İşe alımları neredeyse tamamen durduran LinkedIn, 960 kişinin işten çıkarılmasına karar verdi.

Şirket bu kararı,  koronavirüs pandemisi nedeniyle azalan talep sonrası aldığını duyurdu. İşten çıkarmalar, satış ve işe alım departmanlarında gerçekleşecek.En önemli işlevlerinden biri işveren ve iş arayanı buluşturmak şirketin çıkaracağı 960 kişi, LinkedIn’in toplam iş gücünün 6’sına denk geliyor.

LinkedIn Paris reception 700x467

LinkedIn üzerinden bir açıklama yapan CEO Ryan Roslansky, “ABD’deki çalışanlarımıza en az 10 haftalık kıdem tazminatı ödeyip,1 yıllık sağlık sigortalarını karşılayacağız. İleride yeni oluşturulacak pozisyonlarda da ilk olarak onları işe alacağız” dedi. Roslansky, bunun dışında bir işten çıkarma planları olmadığını söyledi.

Henüz kimlerin işten çıkarılacağı belli değil. Ancak Ryan Roslansky, yolların ayrılacağı personelin, şirket tarafından temin edilen cep telefonu, bilgisayar gibi ekipmanları kariyer değişiminde evden çalışmak için kullanmaya devam edebileceklerini belirtti.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu