MAPFRE Sigorta’da Esnek ve Mobil Çalışma Dönemi

MAPFRE Sigorta, iş ve özel yaşam dengesini güçlendirip verimliliğe odaklanacağı yeni çalışma modelini hayata geçirdi.

MAPFRE Sigorta, iş süreçlerini yeni dijital çağın getirdiği esneklik ile tamamlayarak iş sonuçları ve verimliliğe odaklanmak için esnek ve mobil çalışma uygulamasına geçiş yaptı. “Uygulama kapsamında dileyen çalışanlar şirketin standart saatleri içerisinde çalışmalarını sürdürürken dileyenler günlük çalışma sürelerini farklı zaman dilimlerinde esnek olarak tamamlayabilecek. Uygulama ayrıca, çalışanların haftada iki gün ayda toplam sekiz gün ofis dışında herhangi bir ortamda çalışmalarına da olanak tanıyor.

Necla Aksoy: Çalışanlarımızın iş-özel yaşam dengesini güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Yeni çalışma modeli ile ilgili konuşan MAPFRE Sigorta İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Necla Aksoy, MAPFRE Sigorta’nın tüm insan kaynakları uygulamalarının altında, çalışanlar ve toplum için fark yaratabilme gayesi yattığına dikkat çekti. Aksoy; “Bu uygulamayı, ‘Dijital Meydan Okuma Stratejik İnisiyatifimiz’ çerçevesinde tasarladık. Esnek ve uzaktan çalışmayı içeren bu uygulama kapsamında, geleneksel çalışma şekilleri yerine işin sonuçları, kalitesi ve verimliliğin odaklanıyoruz. Uygulamayla ayrıca, çalışanlarımızın iş-özel yaşam dengesini de güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sabah 7’den akşam 10’a esnek çalışma saatleri

MAPFRE Sigorta Genel Müdürlük için standart çalışma saatleri hafta içi pazartesiden perşembeye 08.00-17.00, cuma günleri ise 8.00-16.00 saatleri arasında. Esnek çalışma modelinde ise çalışanlar, kişisel ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda sabah 7.00-10.00 arasında herhangi bir saatte işe başlayıp akşam 16.00-22.00 saatleri arasında herhangi bir saatte işten çıkabiliyor. Çalışanlar, haftalık 39 saatten az çalıştıkları takdirde, eksik sürelerini aynı yıl içinde telafi etme hakkına sahip. 39 saatin üzerinde çalışılan süreler ise toplam sekiz saate ulaştığında bir tam gün izin olarak denkleştirilebiliyor.

Ayda sekiz güne kadar mobil çalışma

Mobil çalışma saatlerinde ise çalışanlara haftanın iki günü ofis dışındaki herhangi bir ortamda çalışma imkânı veriliyor.

Dört çalışma modeli

MAPFRE Sigorta’da, uygulama kapsamında çalışma yeri ve saati konusunda dört seçenek sunuluyor. Çalışanlar; standart çalışma saatlerinde iş yerinde, standart çalışma saatlerinde mobil, esnek çalışma modelinde iş yerinde veya esnek çalışma saatlerinde mobil seçeneklerinden birini tercih edebiliyor.

Etiketler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı