Mersin 5. İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı

Fuarın açılışına Vali Vekili Süleyman Deniz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan, Vali Yardımcısı Aylin Duman Kırcı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya, il protokolü, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, fuara katılan firma yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya, İŞKUR’un ülkemizin istihdam politikalarının oluşturulmasında ve uygulanmasında en aktif rolü oynadığını vurgulayarak; kurumun amacının zaten sınırlı olan yeryüzü kaynaklarının verimli kullanılması, nitelikli işgücünün arttırılması ve nitelikli insanların işgücü piyasasına kazandırılması olduğunu ifade etti.

Konuşmacıların ardından istihdamın ‘EN’leri ödül törenine geçildi. Törende en fazla istihdam sağlayan firma ile İşbaşı Eğitiminden en fazla faydalanan ilk üç firmaya ödülleri verildi. Sembolik açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Ahmet Şerif İzgören konuk olarak bir söyleşi gerçekleştirdi. Ardından Vali Vekili Deniz ve beraberindekiler stantları gezdi.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı