Mezun Olan 71 Kabin Memuru Pegasus’da İşe Başladı

Pegasus Hava Yolları ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, gerçekleştirilen İstihdam Garantili Kabin Memurluğu Eğitimi Programı’nda ilk 3 grubun eğitimleri tamamlandı. Pegasus Hava Yolları insan kaynakları süreçleri doğrultusunda eğitim alan yeni mezunlara diplomalarını Pegasus Hava Yolları Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz verdi. 

Pegasus Hava Yolları ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen İstihdam Garantili Kabin Memurluğu Eğitimi Programı kapsamında eğitim alan 71 öğrenci, temel eğitimlerinin ardından Pegasus Hava Yolları Genel Müdürlük Eğitim binasında bulunan Pegasus simülatörlerinde pratik eğitimlerinin ardından diplomalarını alarak Pegasus Hava Yolları’nda görevlerine başlamış oldular.

Pegasus Eğitim binasında gerçekleştirilen eğitimlerde; adaylara, uçak içerisinde çıkabilecek her türlü acil duruma karşı; yangın söndürme eğitimleri, acil inişlerde çıkışların kullanımı ve yolcu tahliyesi, deniz üzeri acil inişlerde suda hayatta kalma teknikleri eğitimleri gibi çeşitli teknik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı servis, diksiyon ve anons eğitimleri de verildi.

Diploma töreninde İstihdam Garantili Kabin Memurluğu Eğitimi Programı’nın ilk mezunlarını verdiklerini belirten Pegasus Hava Yolları Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy, “Pegasus Hava Yolları olarak Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliğiyle sektörün kabin memuru ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamanın yanı sıra gençlerimize de yeni bir kariyer olanağı sunduk. Bu işbirliğimiz sonuncunda bugün burada 71 yeni mezun kabin memurumuzun diploma heyecanı için toplanmış bulunuyoruz. Pegasus Hava Yolları olarak, hızla büyümesini sürdüren, fırsat ve gelişmelere açık bir alan olan havacılık sektöründe kabin ekiplerimizin eğitimine kaynak sunmak ve katkıda bulunmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

İşte mezuniyet töreninden kareler;

airporthaber

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu