Pegasus İnsan Kaynakları’na Ödül

İngiltere’nin en önemli insan kaynakları organizasyonlarından olan HR Excellence Awards 2018 töreninde “Denizaşırı Başvurular Arasından Seçilen En İyi İK Stratejisi” birincilik ödülü Pegasus Hava Yolları‘nın oldu. Pegasus aynı zamanda The Peer Awards For Excellence töreninde de “İnsan ve Performans Yönetimi” kategorisinde “Değişimi En Etkili Yöneten Şirket” ödülünü aldı. 

HR Excellence Awards ödüllerine kariyer mimarisi ve yetenek yönetimi çalışmaları, değişen iş ve pazar dinamikleri karşısında hayata geçirdiği organizasyonu yeniden yapılandırma süreçleri, yedekleme planları, eğitim, gelişim ve çalışan bağlılığı faaliyetleri kategorilerinde başvuran Pegasus, yerelde ve uluslararası olmak üzere kendi sektöründen ve birçok farklı sektörden başvuru yapan şirketler arasında birincilik ödülü aldı. 

Bir diğer ödülü ise İnsan Kaynakları alanında en önemli ödül törenlerinden birisi olan The Peer Awards For Excellence’dan alan Pegasus, “İnsan ve Performans Yönetimi” kategorisinde “Değişimi En Etkili Yöneten Şirket” ödülü aldı. The Peer Awards ödül töreninde başvurular etkili, ilham veren ve inovatif boyutlar ele alınarak değerlendirildi. 

Pegasus Hava Yolları İnsan Kaynakları Direktörü Dilara Oğur böylesine büyük iki organizasyondan da ödülle döndükleri için gururlu olduklarını belirtirken, Pegasus’un yenilikçi bakış açısı ile geliştirdikleri insan kaynakları projelerinin ses getirdiğinin altını çizdi. Konuşmasında bir çok şirketin gelişen ve değişen dünyada önem verdikleri yenilikçilik konusuna Pegasus’un da çok önem verdiğini ve bu konuda rekabet üstünlüğü sağladıklarına inandıklarını belirten Oğur, insan kaynakları stratejilerini çeşitlilik ilkesine dayandırarak belirlediklerini ve bunun Pegasus’a dinamik ve başarılı bir organizasyon sağladığını dile getirdi. 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı