İnsan Kaynakları

Philips Ev Aletleri, Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve Afrika Bölgesi’nde ‘En İyi İşverenler’ Listesinde!

Philips Ev Aletleri Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve Afrika Bölgesi’nde fark yaratan yenilikçi İK uygulamalarıyla Great Place to Work tarafından ‘En İyi İşverenler’den biri seçildi.

Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve Afrika Bölgesi’nde fark yaratan İK uygulamalarıyla dikkat çeken Philips Ev Aletleri, Great Place to Work tarafından Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri seçildi. Ödülü değerlendiren Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Buse Tozar, “İnsan kaynakları stratejilerimizi günümüzün hızla değişen koşullarına ve çalışanlarımızın ihtiyaçlarına göre sürekli güncelliyor, inovatif bakış açımızla yenilikçi ve farklı uygulamaları hayata geçirerek eşsiz deneyimler sunuyoruz.” dedi.

Globalde 30 yılı aşkın süredir, her yıl 70’ten fazla ülkede 10.000’in üzerinde şirketle çalışan ve 10 milyonun üzerinde çalışanı temsil eden Great Place to Work Enstitüsü, en iyi işverenleri ödüllendiriyor. Şirketlerin insan kaynakları alanındaki performanslarını Trust Index Çalışan© Anketi yöntemi ile değerlendiren Great Place to Work Enstitüsü, çalışanlar tarafından %100 gizlilik prensibiyle alınan geri bildirimlerle; çalışanların güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve ekip ruhu deneyimlerini ölçüyor.

Global bağımsız araştırma şirketi Great Place to Work Enstitüsü tarafından her yıl şirketlerin insan kaynakları alanındaki uygulamalarının araştırılmasıyla açıklanan listede Philips Ev Aletleri, Türkiye’de ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde 92 puanla, Afrika’da 72 ve Suudi Arabistan’da 79 puanla “En İyi İşverenleri” arasında yer almaya hak kazandı.

Philips Ev Aletleri olarak “Great Place to Work” sertifikasına layık görülmekten dolayı gururlu olduklarını ifade eden Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Buse Tozar, “Globalde 130, Türkiye’de ise 90 yıldır pek çok alanda olduğu gibi bir işveren markası olarak da çalışanlarımıza eşsiz deneyimler sunuyor ve fark yaratıyoruz. İnsan kaynakları stratejilerimizi günümüzün hızla değişen koşullarına ve çalışanlarımızın ihtiyaçlarına göre sürekli güncelliyor, inovatif bakış açımızla farklı uygulamaları hayata geçiriyoruz. 2021 yılında “Evleri Yuvaya Dönüştürmek” olarak yeniden şekillendirdiğimiz stratejimizin bir parçası olarak, çalışanlarımızın sürekli kendilerini geliştirebildikleri, fikirlerini özgürce hayata geçirebildikleri, birbirlerine güvendikleri ve en önemlisi yeni deneyimler kazanmalarını destekleyen bir çalışma ortamı sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Hedefimiz, ilham veren bir çalışma ortamı yaratmak

Çalışanlarımızın değişen ihtiyaçlarını karşılamak ve yüksek performans kültürünü daha da artırmak amacıyla ilham veren bir çalışma ortamı ve esnek çalışma kültürü sunuyoruz.

“Evleri, Yuvaya Dönüştürüyoruz” stratejimizden esinlenerek ofisimizi bu sene yeniden tasarladık. Ofisteki mutfak, kafe, oyun gibi sosyal alanlarımızla sıcak ve samimi bir ev ortamı oluşturmayı hedefledik. Esnek çalışma modelimizi de bir üst seviyeye taşıyarak kalıcı hale getirdik. Çalışanlarımızın ajandalarını, işe geliş ve çıkış saatlerini iş ve özel hayatlarına bağlı olarak özgürce düzenleyebildiği esnek çalışma programımızda çalışanlarımız evlerinden de çalışabiliyorlar. Philips Ev Aletleri Türkiye olarak, haftanın 2-3 günü evden çalışma imkânı tanıyoruz.

Yeni ofisimizin geniş ortak alanı, odaklanma alanları, yüksek teknolojiye sahip çalışma odalarıyla farklı çalışma tarzlarına yönelik konforlu bir ofis ortamı sunuyoruz. Çalışanlarımızın istediği yerde diledikleri gibi çalışmasına olanak sağlayan “bireysel masaların olmaması” ofisimizdeki açık iletişimi ve özellikle departmanlar arasındaki bağları güçlendirdiğine inanıyoruz.

Çeşitlilik ve kapsayıcılık, kültürümüzün temelini oluşturuyor

Çalışanlarımıza dinamik, çeşitlilik barından ve aynı zamanda da birbirinden farklı fırsatlar sunarak, Philips Ev Aletleri’ndeki yolculuğunu daha keyifli ve verimli hale getirmeye odaklanıyoruz. Çalışanlarımıza ilham veren, eşsiz bir çalışan deneyimi sunan ve aynı zamanda da çalışırken eğlenebilecekleri esnek bir çalışma ortamına sahibiz.

Philips Ev Aletleri Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve Afrika Bölgemizde ise 30’un üzerinde farklı milletten ve kültürden gelen çalışanlarımızın getirdiği farklı fikirlerden ve deneyimlerden sık sık yararlanıyoruz. Birbirimizin başarılarını destekliyor ve çeşitliliği yüksek bir organizasyon olmamız sayesinde benzersiz birçok bakış açısına ev sahipliği yapıyoruz. Farklı fikirlere açık olmamız, özgür tartışma ortamımız; işimizi heyecan ile geliştirmemizi sağlıyor.

Çeşitlilik ve kapsayıcılık, şirket kültürümüzün temelini oluşturuyor. İş gücümüzdeki çeşitliliği korumak için farklı özgeçmişlere sahip yetenekleri şirketimize kazandırıyor ve kültürümüzle onları destekliyoruz. Çeşitliliğin her zaman rekabeti destekleyen bir avantaj yarattığına inanıyoruz. Türkiye’de kadın çalışan oranımız yüzde 64 iken kadın yönetici çalışanlarımızın oranı ise yüzde 85. Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi’nde ise yüzde 51 kadın çalışanımız bulunuyor.

Çalışanlarımıza sağladığımız olanaklar arasında rekabetçi ücret politikası, performans ve kariyer gelişimine yatırım, yeni jenerasyonların birlikte beklentilerini karşılayabilecek esnek çalışma uygulamaları ve uluslarası kariyer fırsatları yer alıyor.

Fark yaratan yenilikçi İK uygulamalarıyla eşsiz bir çalışan deneyimi sunuyoruz

Global ve çok uluslu bir şirket olarak; organizasyon kültürümüzün 3 büyük değerinden biri ‘We work together with joy/ Birlikte keyifle çalışıyoruz’. Bu yaklaşımımızla; çalışanlarımızın iş-özel hayat dengesini desteklemek ve refahlarını arttırmak bizim için oldukça önemli. Esnek çalışmanın bireysel inisiyatiflerle hayata geçebilmesi, çalışanlarımızın doğum günlerinde o hafta istedikleri bir günde kullanabilecekleri doğum günü izni, yaz aylarında cuma günleri 08:00-15:00 aralığında çalışmaya imkân sunan yaz saati projemiz, gönüllülük projelerinde yer almak isteyenlerin kullanabileceği gönüllülük izni, uzaktan çalışma modelimiz gibi uygulamalar şirket içinde takdir ediliyor.

Çalışanlarımızın gelişim planları da bizler için apayrı bir önem taşıyor. Yerel öğrenim fırsatlarının yanı sıra, bölgemizdeki herkesin katılımıyla “Learning Week” adını verdiğimiz gelişim haftaları düzenliyoruz. Bu oturumlarda Hollanda merkez ofisimizden canlı olarak verilen eğitimlerin yanı sıra, dışarıdan iş birliği yaptığımız sektör öncüsü eğitim kurumları da yer alıyor.

Birbirinden farklı kültürlerin büyük bir harmoni ile çalıştığı Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgemizde ise; “Culture Ambassadors” adını verdiğimiz yeni bir projemiz var. Bölge ekiplerimiz arasında gönüllük esasıyla oluşturduğumuz “Culture Ambassador” ekibi; iç iletişim uygulamalarını hayata geçiriyor.  Sanat, Spor, Kültür, Eğlence ve Sosyal Sorumluluk Projelerine odaklanan bu uygulama ile çalışanlarımızın mutluluğunu ve kapsayıcı kültürümüzü en üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu