PwC Türkiye’nin “Case Challenge” Yarışı Sona Erdi

Uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri şirketi PwC Türkiye, üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlamak amacıyla ödüllü vaka analizi yarışması düzenledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ve Mühendislik Fakültelerinin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmada öğrenciler; denetim, vergi ve danışmanlık hizmetlerine yönelik vakaları çözmeye çalıştı. 

Türkiye’de ilk defa düzenlenen yarışmaya dörder kişilik takımlar halinde 500’ün üzerinde üniversite öğrencisi katıldı.  Yarı finali üniversitelerde, finali ise PwC Türkiye ofisinde gerçekleştirilen yarışma kapsamında üniversite öğrencileri takım çalışması ile denetim, vergi ve danışmanlık hizmetlerine yönelik vakaları çözerek bilgi ve becerilerini keşfetme şansı yakaladı. PwC Türkiye şirket ortaklarının da yer aldığı üst düzey yöneticilerden oluşan jüri tarafından vaka çalışmalarını başarıyla tamamlayan 32 genç seçildi.

Bilkent, Boğaziçi, Dokuz Eylül, İstanbul Teknik, Koç, Marmara, Ortadoğu Teknik ve Yıldız Teknik üniversitelerinden 32 gencin finale kaldığı yarışmada, her üniversitenin birinci seçilen grup üyeleri PwC Türkiye’de staj yapma imkanı yakaladı.

Yarışmanın birinciliğini ODTÜ, ikinciliğini Marmara Üniversitesi, üçüncülüğü ise Koç ve Boğaziçi Üniversitesi ekipleri paylaştı.Yarışmanda ilk 3’e giren takımlar, PwC Türkiye tarafından para ödülü kazandı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu