Siemens’ten Çalışanlarına Erken Zam Müjdesi

Siemens insan kaynakları, her yıl Ocak ayında gerçekleşen maaş artış dönemiyle ilgili bir güncellemeyi önceki gün çalışanlarıyla paylaştı. Sendikalı çalışanlar için ücret artışının gerçekleşeceği Eylül ayında şirketten bir iyi haber de aylık ücretli çalışanları için geldi. Şirket, ekonomik koşullardaki değişimler nedeniyle normal şartlarda 2019 Ocak ayında gerçekleşecek maaş artışının, Ocak ayını beklemeksizin tüm çalışanlara %10 olacak şekilde yansıtılacağını çalışanlarına bir iç iletişim maili ile bilgilendirdi.

Atılan mailde ücret dengesiyle ilgili piyasadaki uygulamaların araştırıldığı, farklı uzmanlardan fikir alındığı belirtilirken, 2019 Ocak ayı bütçesinden kullanılmak üzere koşullardan bağımsız olmak üzere %10 maaş zammının yansıtılacağı söylendi. Böylelikle çalışanlar 2018 takvim yılı içerisinde 2. kez maaş artışından faydalanmış oldu. İnsan kaynakları tarafından 17 Eylül 2018 Pazartesi günü paylaşılan mailde Eylül ayı maaşlarının bu doğrultuda zamlı yatacağı bildirilirken, insan kaynaklarının attığı mail sosyal medyaya düşünce birçok çalışanın da ilgisini çekti. Sosyal medyada birçok kullanıcı uygulamayı takdir ederken şirketin insan kaynakları iş başvuru linkleri de paylaşıldı.

İşte Siemens insan kaynakları tarafından erken maaş zammıyla ilgili atılan o mail;

 

 

İnsan kaynakları tarafından atılan mailin sosyal medyada yayılmasıyla birlikte maille ilgili aşağıdaki yorumlar yapıldı;

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu