Koronavirüs Önlemi: Şirketteki Herkes Evden Çalışacak

Petrol şirketi Chevron’nun Londra’da bulunan ofisinde bir çalışanın koronavirüs semptomları göstermesi üzerine tüm ofis personeli evden çalışma sistemine geçirildi.

Amerikalı petrol devi Chevron’un Londra ofisindeki bir personelde koronavirüsü belirtilerinin ortaya çıkması üzerine, ofiste bulunan 300’den fazla personel evden çalışma sistemine geçirildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada hastalık semptomlarını gösteren personele henüz koronavirüs teşhisi konulmadığı belirtildi. Çalışan sağlığının birinci öncelikleri olduğunu belirten yetkililer, hiçbir çalışanı risk altında bırakmamak için böyle bir karar aldıklarının altını çizdi. Ayrıca şirketin bu süreçte bütün personelle daha güçlü bir iletişim içinde olacağı ve tüm personelin sağlık durumunun yakından takip edileceği açıklandı. Hastalık belirtileri gösteren çalışanın kişisel bilgileri paylaşılmazken, 14 gün içinde koronovirüs vakasına rastlanmadığı taktirde eski sisteme dönecekleri belirtildi.

Dünya Çapında Birçok Firma Önlem Aldı

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi(CDC) ise şirketlere ilginç bir öneride bulundu. Şirketlerin koronovirüs salgınından etkilenmemeleri için iş toplantılarını telekonferans yöntemi ile gerçekleştirmelerini önerdi. Öte yandan koronavirüs vakalarına karşı birçok şirket birbirinden farklı önlemler almak zorunda kaldı. Toyata Çin’deki fabrikasını yaklaşık 1 ay kapalı tutarken, KFC, Starbucks, McDonalds gibi şirketler Çin’in bazı eyaletlerinde mağazalarını kapatma kararı aldı.

Etiketler

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı