Tesla İstanbul’dan Eleman Alımı Yapacak

Elektrikli otomobil şirketi Tesla, geçtiğimiz günlerde 3.600 çalışanını işten çıkaracağıyla ilgili haberlerle gündeme gelmişti. Çalışanların mail yoluyla bilgilendirildiği çıkarılma CEO Elon Musk’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile kesinleşmişti.

Geçtiğimiz haftalarda ise Elon Musk yaptığı açıklamalarla Tesla’nın pazar arayışının nihayete erdiğini açıkladı. Tesla’nın Türkiye pazarına yıl sonu itibariyle giriş yapacağı kesinleşti. Tesla’nın kariyer sayfalarında İstanbul’da çalışacak elemanlar için ilanlar açıldı. “Tesla İstanbul’dan eleman alımı yapacak. ” haberleri gündeme bomba gibi düşerken otomotiv sektöründe iş arayan adayların da bir anda ilgisini çekti.

7 farklı pozisyon için alım yapacak

Uzun zamandır ülkemize giriş yapması beklenen Tesla bu konuda ilk adımını attı ve kariyer sayfalarında İstanbul’a yönelik iş ilanlarını yayınladı. Tesla’nın yayınladığı ilana göre şimdilik aradığı pozisyonlar ise; Satış Danışmanı, Ürün Sorumlusu ve Mağaza Müdürü. Açılan ilanla birlikte başvuruları kabul etmeye başlayan Tesla’nın ilan görüntülenme sayısı şimdiden her ilan için 300’ü geçti.

Tesla’nın pozisyon için şartları var

İlanlarda belirtildiğine göre alanla ilgili bir bölümden lisans seviyesinde mezun olmuş ya da buna denk profesyonel deneyime sahip olan adaylar pozisyona başvuru yapabilecek. Müşterilere mükemmel bir servis deneyimi sunabilen, takım üyelerinin gelişimine destek verebilen, günlük operasyonları yönetebilen ve servisi Model 3 müşterilerinin ihtiyaçlarına hazır hale getirebilen adayların arandığı görev tanımı olarak belirtildi.

CEO Elon Musk, Türkiye’yi seviyor

2017 Mayıs ayında Twitter’da kendisine yöneltilen “Türkiye’ye ne zaman geleceksiniz” sorusuna 2018’in son aylarına doğru Türkiye’de bir mağaza açacağı cevabını veren Elon Musk dediğini yapacak gibi görünüyor.

Tesla’nın Türkiye pazarına Model 3 ile giriş yapma ihtimali de yüksek. Tesla’nın diğer modelleri arasında ise Model X ve Model S bulunuyor. Gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra Model Y ve Roadster’ın da portfolyolarına ekleneceği konuşuluyor. Buna ek olarak, geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantıda Elon Musk, 5 yıl içerisinde hatchback model bir arabayı piyasaya sürebileceklerinin sinyallerini verdi. Fakat İstanbul’dan yapılacak eleman alımı için açılan ilanda sadece Model 3’ten bahsediliyor.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı