TFF’de 105 Kişinin İşine Son Verildi

FETÖ soruşturması kapsamında görevden alınmaların devam ettiği Türkiye Futbol Federasyonu’nda 105 kişinin işine son verildi. Futbol Federasyonu yönetimi, aralarında hakemlerin de bulunduğu 105 kişiyle yollarını ayırdığını açıkladı.

Futbol Federasyonu yönetimi FETÖ soruşturması kapsamında TFF’ye bağlı tüm kurulların istifasını istemişti. Yapılan incelemelerin ardından ikinci bir açıklama daha yapıldı. Aralarından hakemlerin, yardımcı hakemlerin, il hakem kurulu üyelerinin, gözlemcilerin ve temsilcilerin bulunduğu 105 kişinin daha TFF ile ilişiği kesildi.

TFF tarafından yapılan ilk açıklamada, “Federasyonumuz, görülen lüzum üzerine 94 kişinin TFF ile ilişiğini kesmiştir. TFF ile ilişiği kesilen kişiler arasında klasman ve bölge hakem ve yardımcı hakemleri, il hakem kurulu üyeleri ile ulusal ve bölgesel gözlemciler yer almaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

İkinci açıklamada ise  “Federasyonumuz, görülen lüzum üzerine Temsilciler Kurulu’nun bir üyesinin istifasını kabul etmiş, müsabakalarda görev alan 10 temsilcinin ise kurumla ilişiğini kesmiştir. TFF ile ilişiği kesilen temsilciler arasında bir Üst Klasman Temsilcisi, bir Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon Temsilcisi ile 8 adet klasman temsilcisi yer almaktadır.” ifadeleri yer aldı.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı