THY’den Flaş Kararlar

Türk Hava Yolları Kasım ayı itibariyle almış olduğu yeni kararları açıkladı. İşte detaylar;

Yılbaşı Haftası Zorunlu İzin Uygulaması

Son zamanlarda aldığı tasarruf tedbirlerini uygulamaya koyan Türk Hava Yolları’nın, yılbaşı haftasında operasyon dışındaki tüm çalışanları bir hafta zorunlu izne çıkaracağı iddia edildi.

Türk Hava Yolları, 1 Ocak Çarşamba günü yeni yılın ilk resmi tatilini bütün haftayı dahil edecek şekilde uzatacak. Operasyon dışındaki tüm çalışanlar, haftanın 5 günü izinli sayılacak. Haftasonu tatilleri ile birlikte tatil süresi 9 güne çıkacak. İş gününe denk gelen 5 gün ise çalışanların yıllık izinlerinden düşülecek.

THY’nin bu konuda birimler içerisinde çalışma yürüttüğü, zorunlu izin kullanmak zorunda kalacak çalışanların karara tepkili oldukları öğrenildi.
Tasarruf tedbirleri kapsamında Ekim ayından itibaren bir dizi kararı uygulamaya koyan THY’nin, zorunlu  izin kararının da yine tasarruf tedbirleri içerisinde değerlendirildiği ileri sürüldü.

THY, bazı resmi tatil haftalarında da haftanın kalan iş günlerini birleştirerek benzer şekilde personeli izne çıkartıyordu. Ancak sadece bir iş günü tatil olan haftanın bütünüyle izinle kapatılmasına çalışanların nasıl tepki vereceği ise şimdiden merak konusu oldu.

Kabin Ekiplerine Yönelik Yeni Karar

İlgili resimTürk Hava Yolları, yeni kabin kıyafetlerinin giyilmesiyle ilgili de yeni bir uygulamaya geçti.

THY uçuş öncesi ‘grooming check’ (hazırlık kontrolü) adı verilen bir birim açarak burada kıyafetlerin kontrol edileceğini ekiplere bildirdi. Buna göre ‘grooming check’ bölümlerinde kontrol amirleri kabin amirlerini kontrol ederken, kabin amirleri de kabin memurlarına uygunluk verecek.

Etiketler

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı