Volvo İş Görüşmelerini Arabaya Yaptırdı

Volvo S90 model aracın tanıtımı için ilginç bir kampanyaya imza attı. Yapay zeka eklenen bir araç Volvo’ya başvuran adaylarla gerçek iş görüşmeleri yaptı.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volvo, Brüksel Otomobil Fuarı‘nda S90 model aracını tanıtmak için ilginç bir yol denedi. Yaratıcı ajans tarafından oluşturulan “Volvo HR90” isimli reklam kampanyası kapsamında, Volvo S90 model araç, yapay zeka ile donatıldı ve aynı bir insan kaynakları uzmanı gibi teknisyen adaylarıyla iş görüşmesi yapması sağlandı. Reklam kampanyası kapsamında olsa da, iş görüşmelerine gerçek adaylar katıldı.

Belçika’nın Gent şehrinde yer alan Volvo fabrikasında ve Volvo’nun bölge bayilerinde görevlendirilecek olan 50 kişinin bir kısmı yapay zekaya sahip olan Volvo S90’nın gerçekleştirdiği bu iş görüşmelerine katılan adayların arasından seçildi.

“Neden seni işe almalıyız?”

İş görüşmesi yapan araç; adayların bilgisi, motivasyonu ve sosyal yetenekleri hakkında bir değerlendirme yapabilmek için görüntü tanıma yöntemiyle adayın yüz ifadelerini, mimiklerini ve konuşma tarzını analiz edebilmek için çeşitli sorular sordu. İlk sorusu ise “Neden seni işe almalıyız?” oldu.

İş görüşmelerinden sonra araç tarafından birer değerlendirme belgesi oluşturuldu ve bu belgeler, Volvo’nun insan kaynakları departmanına gönderildi.

Etiketler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı