Yatarak 18.000 Dolar Kazanacaklar

nasa deney

Yer çekimsiz ortamda kemik ve kas fonksiyonları zayıflayan astronotlar üzerinde egzersiz yapmanın etkilerinin ölçülmesinin hedeflendiği deneyde, gönüllüler iki gruba ayrılacaklar.

Egzersiz yapanlar ve yapmayanlar olarak ayrılan gruplarda; egzersiz yapan grup, ilk 21 gün boyunca NASA’nın birimi içerisinde gezebilme hakkının yanı sıra, geri kalan 105 gün yatmaya devam edecek. Yattıkları süreç boyunca da yatar halde çalışabilmelerini sağlayan özel ekipmanlar ile birlikte egzersiz yapacaklar.

Egzersiz yapmayan grup ise, ilk 13 gün içerisinde yataktan kalkıp gezebilecek ve geri kalan 97 gün yatmaya devam edecek. Bunların dışında ayakta yapılması gereken testlerin dışında yataktan çıkılması kesinlikle yasak.

deney2

Gönüllülerin sıkılmaması için ise, yattıkları süreç boyunca telefonla, bilgisayarla oynayabilmeleri ve kitap okuyabilmelerine izin veriliyor. Bu deney sonucunda ise, astronotların yer çekimsiz ortamda kaslarına yük binmemesinden dolayı egzersizin ne derece etki edeceği ve uçuş esnasında vücutta meydana gelen değişimler test edilecek.

nasa

deney

Etiketler
HUAWEI TALENT INTERVIEW

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı