Alibaba’nın Kurucusu Jack Ma Görevinden Ayrılıyor

Çin’in en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan Alibaba’nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Jack Ma, emekli olmaya hazırlanıyor. Eskiden İngilizce öğretmeni olan Jack Ma, görevden ayrıldıktan sonra hayırseverlik ve eğitim projelerine dahil olmak istiyor.

Başarılı iş adamı Jack Ma, Alibaba’yı 1999 yılında 18 kişilik bir ekiple kurdu ve şirketi kısa zamanda dünyanın en büyük markalarından biri haline getirmeyi başardı. Bugün ise Alibaba Group’ta 66.000 kişi çalışıyor ve şirketin piyasa değeri yaklaşık olarak 420 milyar dolar. 

Bu sene 54 yaşına giren kurucu Jack Ma ise Çin’de ve şirkette sevilen bir iş adamı. Yaptığı konuşmalarla birçok kişiye ilham veren Jack Ma aynı zamanda eğitime ve girişimciliğe oldukça fazla destek veriyor. Bu ayrılığın bir son değil yeni bir başlangıç olacağı vurgusunu yapan Jack Ma, eğitim ve hayırseverlik projelerine dahil olmak istediğini de belirtti. 

Alınan bilgilere göre Jack Ma emekliye ayrılacak fakat Alibaba Group yönetim kadrosunda bulunmaya ve şirket yönetimine katkı sağlamaya devam edecek. 

 

 

Etiketler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı