İş Dünyası

Düşük Ücret Protestosu İtalyan Hostesler Soyundu

Köklü İtalyan havayolu şirketi Alitalia'nın hostesleri Roma meydanında soyunarak protesto eylemi düzenledi.

İtalya’nın ünlü havayolu şirketi Alitalia, 75 yıllık faaliyetine geçtiğimiz hafta son vermişti. Alitalia’nın onlarca hostesi Roma meydanında toplanarak, hem şirketin kapanmasını hem de yeni kurulan şirketin 10 bin çalışanının 3 binini düşük ücretle işe almasını soyunarak protesto etti.

Kapanan Alitalia Havayolları’nın onlarca çalışanı Roma meydanında dikkat çeken bir protesto eylemi düzenledi. Hostesler ve uçuş görevlileri soyunarak “Biz Alitalia’yız” diye bağırıp karara dikkat çekti.

italyan hostesler soyundu 05

NTV’deki habere göre; Capitol Tepesi’nde düzenlenen gösteride yaklaşık 50 Alitalia çalışanı üniformalarını çıkararak, geceliğe benzer bir kıyafetle poz verdi. Düzenlenen koreografide, üniformalarını çıkararak sessiz bir şekilde duran uçuş görevlileri, yeni kurulan ITA havayollarının Alitalia çalışanlarını daha düşük ücretle işe almasını da protesto etti.

italyan hostesler soyunda 02

Roma’nın Capitol Tepesi’nin tepesindeki meydanda hostesler uçuş kıyafetleriyle toplanırken, paltolarını, üniformalarını ve topuklu ayakkabılarını çıkararak, “Biz Alitalia’yız” diye bağırarak protestolarını gerçekleştirdi.

italyan hostesler soyundu 03

14 Ekim’de son uçuşunu gerçekleştiren Alitalia’nın ardından kurulan yeni havayolu şirketi ITA, yaklaşık 10 bin çalışanın 3 bininden daha azını işe almış, alınan çalışanların da maaşlarını indirmişti.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu