İş Dünyası

Google’dan Yeni Sanal Kartvizit Özelliği

Google iş hayatını kolaylaştıracak ve kartvizit yerine geçecek olan yeni özelliği People Cards’ı duyurdu.

2020 yılının ilk yarısını koronavirüs pandemisi ve etkilerine alışmaya çalışarak geçirdik diyebiliriz. Bu dönemin başından beri de özellikle iş dünyasında varımız yoğumuz teknoloji ve teknolojik alt yapılar oldu. Birçok şirket iş hayatını kolaylaştıracak çözümler aramaya yöneldi. Bu şirketlerin arasında Google’da yerini aldı.

Google yeni özelliği  People Cards ile iş hayatında kimlik karmaşasını önlemek adına kartvizit yerine geçecek bir sistem oluşturdu. Çevrim içi ortamda kimin kim olduğu, karşında olan kişilerin nasıl insanlar olduğunu konusunda kafalarda soru işareti olmaması adına bu uygulama geliştirilmeye karar verildi.

People Cards, potansiyel müşterilerin, müşterilerin veya işverenlerin doğrudan arama sonuçlarından bilgi paneli benzeri bir bağlantı listesi ve bilgi sunarak kişisel markaların görünürlüğünü arttırmayı hedefliyor. ‘People Cards’ı talep eden kişiler, kişisel tanım, meslek, işveren, konum, profil avatarı, telefon numarası, web sitesi ve sosyal medya hesapları gibi bilgileri ekleyebilecekler.

Hesap Başına Bir Karta İzin Veriliyor

Google ürün yöneticisi Lauren Clark, “Bir iş profesyoneli, performans sanatçısı veya kendi online varlığınızı oluşturmak isteyen biriyseniz, birçok siteye yayılmış bir web siteniz, sosyal profilleriniz ve başka bilgileriniz olabilir. Ancak yeni başlıyorsanız, bir web siteniz veya çevrimiçi varlığınız olmayabilir. Bu yüzden bugün, bu zorlukları ‘People Cards’ adı verilen yeni bir özellikle çözüyoruz. İnsanların ziyaret etmesini istediğiniz mevcut web sitenizi veya sosyal profillerinizi ve kendinizle ilgili başkalarının bilmesini istediğiniz diğer bilgileri vurgulayabileceğiniz sanal bir ziyaret kartı gibidir.” diyerek People Cards’ı tanıttı ve şöyle devam etti:

”Bir “People Cards” oluşturmak için, Google hesabınıza giriş yapmanız, adınızı aramanız veya “beni Arama’ya ekle” ve ardından komut istemini izlemeniz yeterli olacaktır. Daha sonra bir profil resmi seçebilir, kendiniz için bir açıklama oluşturabilir ve ayrıca sosyal medya bağlantıları ve iletişim bilgileri ekleyebilirsiniz.”

google people card2

Clark ayrıca kötü niyetli kişilerin gerçek kişilerin kimliğine bürünmesini önlemek amacıyla hesap başına yalnızca bir karta izin vereceklerini açıkladı. Aynı ada sahip olan insanlar için de insanları bulundukları yer, meslek gibi özelliklerine göre ayıracak bir modül kurguladıklarını dile getirdi. Son olarak her bir hesabı bir telefon numarasıyla doğrulayarak sahte hesap açmanın önüne geçmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Bu özellik şu anda yalnızca Hindistan’da mevcut, ancak denemeler başarılı olursa tüm ülkelerde kullanılacak bir özellik olacak.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu