İş Dünyası

Kalıcı Uzaktan Çalışmaya Geçen Şirketler Pişman Oldu

Uluslararası danışmanlık şirketi CEO'su pandemi sırasında çalışanlarına bir daha ofise dönmeyecekleri konusunda garanti veren şirketlerin bundan dolayı pişman olduklarını söyledi.

Dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden birisi olan Simon-Kucher & Partners’ın CEO’su Andreas von der Gathen, çalışanlarına kalıcı olarak uzaktan çalışmaya geçtiklerini taahhüt eden şirketlerin pişman olduklarını belirtti. İş dünyasında çevikliğin çok önemli olduğunu vurgulayan Gathen, “ancak çeviklik, belli bir kriz anında temel kararlar almak anlamına gelmez.” ifadelerini kullandı.

ABD’deki bazı şirketlerin “Sizi bir daha ofise gelmeye asla zorlamayacağız” diye sözleşme imzaladıklarını ve şimdi bu sözden vazgeçmek istediklerini belirtti. Zor zamanlarda yapılan en büyük hatanın, kısa vadeli bir vizyonla, uzun vadeli bir karar almak olduğu ifadelerine yer verdi.

Daha önce iflas eden Sillicon Valley Bank’ın yöneticileri de uzaktan çalışma konusunun şirketin işleyişini kötü etkilediğini belirtmişti. Başta Twitter olmak üzere, Amazon, Microsoft ve Meta gibi şirketler çalışanları ofise döndürmek için motive edici uygulamalar ve teşvik edici iletişim çalışmaları gerçekleştiriyor.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu