İş Dünyası

Kamuda Çalışacak Elemanlar Aranıyor

Son dönemde kamu kuruluşlarında işe alımlarda artış gözleniyor. Kamuda çalışmak üzere aranan elemanlar listesi açıklandı.

İş arayanlar için Türkiye’nin birçok yerinde fırsat devam ediyor. Özellikle son dönemde kamuda alımlar hızlandı. Her gün yeni sözleşmeli personel ve memur alımları yayınlanıyor. Kamu ilanlarının paylaşıldığı ‘kamuilan.ailevecalisma.gov.tr’ üzerinden paylaşılan ilanlara göre halen 22 kurum için 1750 personel aranıyor. Burada üniversitelerden belediyelere ve bakanlıklara kadar birçok kurum itfaiye erinden, zabıta memuruna kadar personel ilanı yer alıyor.

Sağlık çalışanlarına rağbet

Türkiye’nin her ilinde iş imkanı bulunan sitede, ilanın şartları her duyuru için değişiklik gösteriyor. Geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkileyen korona nedeniyle sağlık çalışanları da oldukça zor ve yorucu bir sene geçirdi.
Artan hasta sayıları ve hastanelerde yaşanan yoğunluğun da etkisiyle yıl boyunca sağlık personeli alımları oldukça fazlaydı. Yine bu yıl da ilanlar arasında özellikle üniversite hastanelerinde çalışmak üzere aranan sağlık personeli sayısı arttı.

kamuya eleman

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu