İş Dünyası

Kurumsal Fotoğraf Çekimi Hizmeti İçin Bilinmesi Gerekenler

Kurumsal fotoğraf çekimi yapılırken nelere dikkat edilmeli? Kurumsal fotoğraf çekim hizmeti nasıl alınır? İşte detaylar;

Kurumsallığı doğru yansıtabilmenin en önemli noktalarından biri de kurumsal hayatı doğru tarif edebilecek görseller oluşturmak. Türkiye’de ve Dünya’da birçok firma, kurumsal kimliklerini yansıtabilmek için kurum içinde profesyonel fotoğraf hizmeti alıyorlar. Peki kurumsal fotoğraf çekimi neden bu kadar önemli?

Kurumların imajlarının önemli birer parçası da çalışanları ve ofisleri. Araştırmalara göre tüketiciler üretim, ar-ge, merkez ofis gibi alanlarını resmi yayın organlarında paylaşan şirketleri daha şeffaf ve güvenilir buluyor. Bu nedenle de birçok şirket son yıllarda özellikle çalışma alanlarını yenileyerek çalışanlarının fotoğraflarıyla birlikte yayın organlarında paylaşıyorlar. Şirketlerin çalışanları ve yöneticilerinin, sahada yapılan faaliyetlerin fotoğraflanması, firmaların işveren markası iletişiminin de olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Zira firmanın sattığı ürünlerin markası kadar çalışanları çalışma ortamları ve hatta işveren marka değerleri de tüketicilerin ilgilerini çekiyor.

Kurumsal Fotograf CekimiFotoğraf çekimi uzmanlıkları önemli

Tıpkı birçok meslekte olduğu gibi fotoğrafçılık da kendi içinde farklı uzmanlıklara ayrılmış durumda. Düğün fotoğrafçılığı, ürün fotoğrafçılığı,  doğa fotoğrafçılığı gibi alanların yanında kurumsal fotoğrafçılık da önemli bir yer tutuyor. Şirketlerde yapılan fotoğraf çekimlerinin en önemli yanı çalışanları ve yaptıkları işi doğru anlayabilmek bunu da çıkacak esere en iyi şekilde yansıtabilmek.

Kurumsal fotoğraf çekimi nasıl yapılmalı?

Çalışan ve iş yeri fotoğrafları farklı şekillerde çekilebilir. Burada odaklanılan esas konu kurumun çalışanları ve çalışma alanlarıdır. Önce fotoğraf çekilecek alanların ve fotoğraflarda yer alacak muhtemel kişilerin belirlenmesi yerinde olacaktır. Böylelikle kaç günlük bir çekim planı ve nasıl bir bütçe çıkacağı da belirlenmiş olur. Öte yandan kurumsal fotoğraf çekimi yapılmadan önce fotoğraf çekimini yapacak kurum ile fotoğrafların kullanılması planlanan alanların detaylıca paylaşılması gereklidir.

Kurumsal fotoğraf çekimi ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler

Kurumsal fotoğraf çekimi hizmeti alırken dikkat edilecek en önemli husus, yapan kişinin daha önceki deneyimleri olmalıdır. Daha önceki çekimlerine detaylıca bakılmalı çekim ve pozalite kalitesi karşılaştırılmalıdır. Fotoğraf çekmek sadece net bir fotoğraf çekmek değildir. Fotoğrafın ışığının ve netliğinin iyi olmasının yanında fotoğraftaki kompozisyonun da kaliteli olması gerekir. Bu nedenle fotoğraf çekimi yapılmadan önce doğru alanların belirlenmesi de önem taşıyacaktır. Fotoğraf sanatçısı doğru kişileri doğru alanlarda kurum kültürüne en uygun pozlarla çekmelidir. Örneğin bir yazılım şirketinin kurumsal fotoğrafları ile bir bankanın fotoğrafları birbiriyle aynı olamaz. Kurumun fotoğraf çekimi kurumun kültürüne uygun olarak çekilmelidir

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu