İş Dünyası

Temizlik İşçilerini Tazminatsız Kovdu

İş insanı Elon Musk’ın twitter’ı satın almasıyla birlikte şirkette yaptığı icraatlar tüm dünyada gündemden düşmüyor. Musk’ın şirkete gelişiyle birlikte en çok konuşulan konuların başında işten çıkartılan çalışanlar geliyor.

Son gelen habere göre Musk’ın şirkette çalışan temizlik işçilerini de işten çıkardığı ortaya çıktı. Çıkarılan temizlik işçilerinden bir tanesi, Musk’ın ekibinden bir kişinin, yakında temizlik işinin ‘tarih olacağını’, çünkü robotların eninde sonunda insanların yerini alacağını söylediğini aktardı.

Twitter’ın San Francisco’daki genel merkezinde çalışan 4 temizlik görevlisi, BBC ile yaptıkları röportajda, Musk’ın yönetime gelmesinin ardından kıdem tazminatsızları ödenmeden işten çıkarıldıklarını anlattı.

İşçilerden Julio Alvarado, 10 yıldır Twitter’da çalıştığını, ortamın her zaman dostane olduğunu fakat ekim ayında Musk’ın şirketi satın almasıyla işlerin değiştiğini söyledi.

Musk’ın göreve başlamasının ardından ofisin bazı kısımlarını temizlerken, kendisine özel güvenliğin eşlik ettiğini söyleyen Alvarado, Musk’ın ekibinden bir kişinin, yakında temizlik işinin quot;tarih olacağınıquot;, çünkü robotların eninde sonunda insanların yerini alacağını söylediğini aktardı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu