THY’nin Uçuşlara Başlama Tarihi Belli Oldu

Türk Hava Yolları normalleşme planlamasıyla, tekrardan uçuşlarına başlayacağı tarihleri ve detayları duyurdu.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle tüm hava yolu şirketlerinin iç ve dış hat seferleri durmuş durumda. Türk Hava Yolları ise, uçuş yasağının sonlanması sonrasına yönelik yeni uçuş taslağını hazırladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs’a kadar durduran THY, yasakların sonlandırılmasının ardından yeni bir uçuş planı hazırladı. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre, haziran ayında tüm iç hat uçuşlarını başlatmayı düşünen THY, Haziran ayında yurt dışında 19 ülke ve 23 noktaya haftada 75 uçuş yapmayı planlıyor.

Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek. Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Avivseferlerini icra etmeyi planlıyor.

Haziran ayında yurt dışı uçuşlarına başlamayı planlayan Türk Hava Yolları Temmuz ve Ağustos ayında ise uçuşlarını arttıracak. Yapılan planlamaya göre THY Temmuz ayında 74 ülke ve 103 noktaya haftalık 572 frekans, Ağustos ayında ise 98 ülke 160 noktaya 937 frekans uçuş yapmayı planladı. Uçuşlar üç aylık dönemde kademeli olarak arttırılacak.

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu