İş Dünyası

TikTok’un CEO’su ABD’de Sorgulandı

Sosyal medyanın en büyük platformlarından birisi olan Tiktok'un CEO'su Chew, ABD Temsilciler meclisi tarafından sorgulandı.

Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok’un CEO’su Shou Zi Chew, ABD Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Komitesi tarafından sorgulandı. 5 saatten fazla süren sorgulamada, Amerika vatandaşlarının verilerinin Çin’e aktarılması, gençlerin zihinsel sağlıklarını olumsuz etkilemesi, zararlı içeriklerin engellenmesi ve siyasi içerikler gibi birçok konuda sorulara cevap verdi. Soruşturma Tiktok’un da sahibi olan Byte Dace şirketinin Çin Komünist Partisi ile ilişkisi sorgulandı. ABD’li vekiller TikTok’u Çin’in ajanlığını yapmak ve ülkenin önemli verilerini Çin’e sızdırmakla suçladı.

Hiçbir Devlet Cihazından TikTok Olmamalı

TikTok CEO’su Chew, devlet cihazlarına TikTok dahil var olan hiçbir sosyal medya uygulamasının yüklenmemesi gerektiğini belirtti. Çin Komünist Partisi ile bağları olduğunu reddeden Chew, TikTok’un bir ajan olmadığını belirtti. ABD’li sosyal medya platformlarının geçmişini hatırlatan Chew, bu problemlerin sosyal medya platformlarının genel durumuyla alakalı olduğunu belirtti.

 

 

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu