Türkiye Linkedin Kullanımında Dünyada Kaçıncı Sırada?

PRNet’in, “We Are Social” verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’deki sosyal medya kullanıcı istatistikleri belli oldu. İstatistiklere göre Türkiye’de halen en çok kullanıcı sayısı olan sosyal medya platformu facebook.

Türkiye’nin yarısından fazlası facebook kullanıcısı 

İstatistiklere göre facebook kullanıcı sayısı 43 milyon olarak belirlenirken, Instagram kullanıcı sayısı 37 milyon, Twitter ve Snapchat kullanıcı sayısı ise yaklaşık 9 milyon olarak görüldü. Türkiye’den en fazla Facebook kullanan şehir de İstanbul olarak kayıtlara geçerken, 11 milyon kullanıcı olması dikkat çekti.

Sosyal medya kullanımında üst sıralardayız

We are social’ın verilerine göre Türkiye sosyal medya kullanımında dünya üzerinde önemli bir yere sahip. Türkiye Facebook kullanımında dünya genelinde 9’uncu sırada yer alırken, Twitter’da ise 8,8 milyon kullanıcı ile, dünya genelinde 5’inci sırada yer aldı.

Sosyal medya ve insan kaynakları

Türkiye’de şirketler, sosyal medya mecralarını insan kaynakları faaliyetleri için de aktif kullanıyor. İnsan kaynakları departmanlarının en fazla kullandığı sosyal mecraların başında facebook gelirken facebookta 100’ün üzerinde insan kaynakları sayfası bulunuyor.

Türkiye, şirketler, iş arayanlar ve iş insanlarının en çok kullandığı mecralardan biri olan Linkedin kullanımında da üst sıralarda. İnsan kaynakları alanında en çok kullanılan mecralardan biri olan Linkedin’de Türkiye’den 6,9 milyon kullanıcı bulunuyor. Türkiye 7 milyona yaklaşan kullanıcı sayısı ile Dünya genelinde 15. sırada yer alıyor. 

Etiketler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı