Yüzlerce Çalışanı Olan Şirkette Hiçbir Ofis Yok

Automattic adlı bir yazılım firmasının yaklaşık bin çalışanı var ancak şirketin tek bir çalışma ofisi bile yok.

Automattic adlı bir yazılım firmasının 70 ülkede 930 çalışanı var ancak ne bir ofisi ne de sabit bir adresi bulunmuyor. Ofissiz çalışmanın yükselen bir trend olduğuna vurgu yapan Automattic yöneticileri, Londra, San Fransico ve Newyork gibi teknoloji merkezlerindeki astronomik kiraların şirketleri ofissiz çalışmak zorunda bıraktığını ifade ediyor. Her şeye rağmen evden çalışmanın çalışanları daha mutlu ettiğini vurgulayan yönetici rutin toplantılar için çalışanlarına uçak bileti ve otel masraflarını karşıladıklarını buna rağmen bu sistemin ucuza geldiğinin altını çiziyor.  Ayrıca yöneticiler yıllık toplantılarını gözde tatil mekanlarında geçiren çalışanların daha pozitif olduğunun altını çizdi.

Yeteneklere ulaşmak daha kolay!

Teknoloji şirketi çalışanı Cate Huston, ofissiz çalışma ortamları sayesinde genç yeteneklere daha rahat ulaşılabildiğini ve herkese fırsat verebildiklerinin altını çiziyor. Hiçbir çalışandan şirkette çalışmak için binlerce kilometre öteye gitmelerini istemediklerine de değinen Huston, bizimle çalışmak için yataklarından bile çıkmalarına gerek yok diyor. Evden çalışmanın bir şirket kültürü haline geldiği belirten Huston, ofis kelimesinin kimsenin aklına bile gelmediğini belirtiyor.

Evden çalışmanın faydaları olduğu kadar olumsuz yönlerinin de olduğunu belirten Huston, bazı insanlar ev yaşantısı ile iş hayatı arasında çizgi çekmek konusunda zorluk çekebilir. Ayrıca bazen insanın kendini yalnız hissedebileceğini ekliyor.

Etiketler

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı