İş Dünyası

Zoom Toplantıları Estetik Ameliyata Olan Talebi Artırdı

Amerikalı dermatolog Marie Hayag, video konferansın estetik ameliyata olan talebi yükselttiğini söyledi. 

Pandemi döneminin başından beri video konferanslarda yüzlerce saat geçiren çalışanlar, iş hayatını dijital dünyaya taşıdı. Dijital toplantılarda çoğu zaman yakın plandan kamera açmak zorunda kalan onlarca kişi ise estetik uzmanlarının yolunu tuttu.

New York Upper East Side Fifth Avenue Aesthetics’in kurucusu, dermatolog Marie Hayag‘ın “Zoom Etkisi” olarak tanımladığı gerçekliğe göre, hem yeni, hem de daha önce kendisi tarafından ameliyat edilen ve tekrar muayeneye gelen hastalar video konferans sırasında keşfettikleri bazı deformasyonlardan şikayet ediyorlar.

En çok talep gören estetik müdahaleler ise: İnce çizgi ve kırışıklıkları hedef alan Botox gibi uygulamalar, strese bağlı saç kaybı için platelet rich plasma (platelet/trombosit hücrelerinden zengin kan; PRP), “maskne” tedavisi (maskne, pandemi nedeniyle kullanılan maskeler sonucu yüzde oluşan aknelerin tedavisi) ve vücut toparlama. Hastalarının çoğunun evden çalıştığını belirten Hayag, ameliyat sonrası kimsenin fark etmemesi için birkaç gün için “evde saklan” kuralına da hastaların rahatlıkla uyduğunu belirtiyor.

Öte yandan, Manhattan’da Hudson Dermatoloji ve Lazer Cerrahi’de dermatolog ve lazer cerrahı Dhaval G.Bhanusali, her doktorun her tür estetik ameliyat talebini yerine getirmediğine dikkat çekiyor. “Eğer hastalar kendileri hakkında çok acımasızsa ya da gerçekçi olmayan taleplerle geliyorlarsa, kendilerine kibarca bunu anlatmalıyız” diyor. Zoom toplantıları belki de, kendimizi abartılı bir şekilde eleştirmemize neden oluyor.

Amerikan Estetik Cerrahları Birliği’nin haziran ayında gerçekleştirdiği bin kişiyi kapsayan anketi, estetik ameliyat olmamış kişilerin yüzde 49’unun yakın gelecekte kozmetik ya da rekonstrüktif tedaviye sıcak baktığını ortaya çıkardı. Ayrıca pek çok hastanın maskeli yüzde yalnızca gözlerin gözükmesinden dolayı özellikle göz çevresine odaklanması da tesadüf değil. Kaliforniya’da GoodSkin Clinics’in kurucusu Lisa Goodman, bin 700 dolarlık göz altı ışık dolgusunun şu anda en revaçtaki işlem olduğunu söylüyor.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu