Ayaydın-Miroglio Grup’ta Mentorluk Programı

Ipekyol, Twist ve Machka markaları bünyesinde barındıran Ayaydın-Miroglio Grubu, dünyadaki hızlı değişime uyum sağlamak, farklı yaş gruplarından çalışanlarının kişisel gelişimlerini, ihtiyaç ve beklentilere göre şekillendirmek amacıyla, şirket bünyesinde yeni bir yönetim ve yöneticilik anlayışı sunan, ‘Mentorluk Programı’ uygulamasını hayata geçiriyor.

Karşılıklı olarak hem mesleki hem de kişisel gelişim fırsatı sunan Mentorluk Programı; deneyimli ve konusunda uzman bir Mentor’un sahip olduğu bilgi ve deneyimi, kendisinden daha az tecrübe sahibi olan Menti’ye aktardığı bir uygulamadır. 

Yönetici-çalışan iletişimine katkıda bulunması planlanan bu yeni uygulama ile, mentor’lerin var olan yönetim becerilerini geliştirerek, insan kaynağı yönetimi konusunda farkındalık kazanmaları ve geleceğin yöneticilerini yetiştirmeleri; menti’lerin ise kişisel gelişim süreçlerine katkı sağlayarak, kariyer hedeflerinde sınırlarını zorlamaları ve farklı yetkinliklerini geliştirmeleri hedefleniyor.

Ayaydın-Miroglio Grubu İnsan Kaynakları Direktörü Yasemin Avcı, “2016 yılı itibariyle devreye aldığımız Mentorluk Uygulaması kapsamında yıl boyunca, yaklaşık 400 çalışanımız ile, Genel Müdür ve yönetim ekibinin de dahil olduğu bir eğitim planımız var. Ipekyol Kariyer Akademisi E-öğrenme platformu ile de desteklenecek olan bu programı, hem mağazalarımızda hem de merkez ofisimizde çapraz mentorluk uygulamasıyla da entegre ederek sürdürmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. 

Süreklilik unsuruna dayanan Mentorluk uygulaması ile kişisel yetkinliklerin geliştirilmesi, çalışan memnuniyeti ve bağlılığının artırılması öngörülürken; bilgi, beceri ve deneyimlerin aktarılması, insan yönetimi konusunda kurum içerisinde tepeden başlayan ortak bir dilin benimsenmesi, kalıcı yönetim modelleri belirleme ve ölçümleme şansı ve kurum değerlerinin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı