Hintli İş Adamı Çalışanlarına İstanbul Tatili Hediye Etti

Forbes dergisine göre dünyanın en zengin 115. iş adamı olan Hintli Dilip Shanghvi, 3500 çalışanına 1 haftalık İstanbul tatili hediye etti. Hindistan’ın en büyük şirketlerinden biri olan Sun Pharmaceuticals‘ın sahibi Dilip Shanghvi’nin 12 milyar dolar serveti olduğu biliniyor. 

Hediye tatil için 10 milyar dolar bütçe ayırdı

Dilip Shanghvi 3500 çalışanına hediye ettiği İstanbul tatili için toplam 10 milyar dolar bütçe ayırdı. Çalışanların istedikleri gibi gezip eğlenebilmeleri için büyük bir servet ödeyen Shanghvi, alışveriş yapmaları için 1 milyar doları çalışanlarına dağıttı. 

Geçtiğimiz günlerde 150 kişiden oluşan ilk grup Yeni Delhi’den İstanbul’a geldi. Pasaport kontrolü geçtikten sonra havaalanında basın mensuplarına yakalanan kafile etkinliğe dair açıklamalarda bulundu. Ajay Seta adlı çalışan Hindistan’ın en önemli şirketlerinden birini temsil ettiklerini, bu tatilin şirket sahibi Dilip Shanghvi tarafından çalışanlara bir ödül olarak verildiğini ve 5-6 günlük bu tatil boyunca İstanbul’un görülmeye değer yerlerini keşfedeceklerini dile getirdi. 

Deepanshu Agarwal adlı başka bir çalışan ise Hindistan’da havanın çok sıcak olması nedeniyle İstanbul’un havasını çok beğendiklerini dile getirirken en çok camiler, Taksim Meydanı, Kapalı Çarşı ve Adalar gibi turistik yerleri merak ettiklerini belirtti. 

Tatilin ilk günü tarihi yarımadayı gezdiler

50’şer gruplar halinde dolaşan Hintli grup, tatillerinin ilk gününde tarihi yarım adayı gezmeyi tercih etti. Mekanın tarihi geçmişi, yapıları ve kültürü dolayısıyla tarihi yarımadaya hayran kaldıklarını belirttiler. Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii’yi gezen grup bol bol fotoğraf çekip alışveriş yaptı.

Şirket çalışanlarından Suhan Karuna, İstanbul’u çok beğendiğini, kültürüne ve tarihine hayran kaldığını dile getirdi. Hintli turistler 18 Temmuz’a kadar İstanbul’un en lüks otellerinde konaklayarak tatilin tadını çıkartacaklar. 

 

 

 

 

 

Etiketler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı