İşveren Markası

Santa Farma’dan İnsan Kaynakları Uygulamaları

Santa Farma yeni neslin ihtiyaçlarını karşılayacak ve çalışan memnuniyetini arttıracak insan kaynakları projelerini hayata geçiriyor. İşte çalışanların motivasyonunu arttıracak projeler...

Çalışan motivasyonunu arttırmak yöneticiler ve insan kaynakları uzmanlarının en önem verdiği ve zorlandığı noktalardan birisidir.

Motivasyon uygulamalarında kendini geliştiren işveren markaları çalışanları ile daha sağlam ilişkiler kurabiliyor. Peki Santa Farma İnsan Kaynakları alanında çalışan memnuniyetini arttıracak hangi projeleri yapmaya hazırlanıyor?

Santa Farma’dan İnsan Kaynakları Uygulamaları

Santa Farma, kurum çapında belirlenen ve benimsenen insana duyarlılık, gelişime açıklık, akılcı güç, işe, işyerine ve topluma saygı değerlerini insan kaynakları politikasının merkezine konumlandırıyor. Bu yolda hayata geçireceği projeler;

Harekete Geç!

İş ve özel yaşam dengesinin önemine inanan Santa Farma, bu doğrultuda çalışanlarının ve ailelerinin daha sağlıklı olmaları için Harekete Geç kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında çalışanların ailelerinin de dahil olduğu kültür sanat aktiviteleri ile beslenmeden spora, stres yönetiminden ebeveyn ve çocuk danışmanlığına kadar pek çok konuda destek veriliyor.

Okulun ilk günü ve karne gününde anne-babalara izin

Santa Farma, anne-baba olan çalışanlarının heyecanına ve sevincine ortak olmak üzere bir uygulamayı daha hayata geçirdi. 1 Eylül 2019 itibarıyla çocukları anasınıfı ve ilkokul birinci sınıf öğrencisi olan çalışanlar, okulun ilk günü ve karne günlerinde yarım gün izinli sayılıyor.

Başarılı çalışanlar için yüksek lisans projesi

Santa Farma egitim

Santa Farma, EKOL Akademi kapsamında 2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği yaparak Yüksek Lisans Projesi’ni başlattı. Potansiyeli yüksek çalışanların kişisel gelişimlerine ve akademik kariyerlerine destek olmak amacıyla başlatılan Yüksek Lisans Projesi’ne bugüne kadar 7 Santa Farma’lı katıldı.

Ayrıca Tüm Santa Farma çalışanları için, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı (MBA) ve diğer Yüksek Lisans Programları ücretlerinde indirim sağlanıyor. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine de Santa Farma tarafından CO-OP projesi kapsamında staj imkanı sağlanıyor.

Kurumsal koşu takımı iyiliğe adım attı

Santa Farma kosuSanta Farma kurumsal koşu takımı, 40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda Türkiye Alzheimer Derneği’nin “Hayatlarını Değiştirebilirsiniz!” Projesi için bağış topladı. 97 koşucusuyla maratonda en çok koşucuya sahip ilaç şirketi olan Santa Farma, tüm kurumlar arasında üçüncü sırada yer aldı.

 

 

Şirket Pikniğinde STK’lara destek sağlanıyor

Santa Farma piknik

Santa Farma, 2010 yılından beri düzenlediği şirket pikniklerinde çalışanlar ve ailelerini biraraya getiriyor.

STK’lar tüm Santa Farma çalışanlarına faaliyetlerini anlatarak farkındalık yaratmakta ve açtıkları stantta da ürünlerini tanıtarak maddi katkı sağlamaktadırlar.

 

Yaşasın Pazartesi / Doğum günü /Yönetimle Kahvaltı

Pazartesi günü çalışanların haftaya motive başlaması için sürpriz ikramlarda bulunan Santa Farma, çalışanlarının doğum günü kutlamalarına genel merkez ve fabrikada devam ediyor. Ayda bir yeni başlayan çalışanların ve yönetim ekibinin katıldığı kahvaltılar organize ediliyor.

Esnek çalışma saatleri ve serbest kıyafet

Esnek çalışma saatleri ve Serbest Cuma kıyafet uygulamaları iki yıldır uygulanmaktadır.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu