İşveren Markası

Yöneticilere En Az Güvenen Ülkelerden Birisi Türkiye

İşverenler üzerine yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’deki çalışanlar diğer ülkelere göre yöneticilere daha az güveniyor.

En İyi İşverenleri Benchmark 2019 araştırmasına göre en iyi işverenler listesine giren şirketlerde yapılan yönetici-çalışan güven oranının yüzde 82’den yüzde 87’ye yükseldiği açıklandı. Ancak ülkemizdeki yönetici-çalışan güven oranı yükselmesine rağmen Asya ve Latin Amerika ülkelerine göre yöneticilere daha az güveniyoruz. Çalışma, Asya ülkelerindeki çalışanların yöneticilerine duydukları güven oranının yüzde 88, Latin Amerika’da ise çalışanların yüzde 90’ı yöneticilerine güvendiğini ortaya koydu.

İşveren markası için güvenin önemi

Araştırmayla ilgili sonuçları değerlendiren Great Place to Work Türkiye Müşteri Çözümleri Takım Lideri Burcu Pekgüzel, güven kültürü ve değişime ayak uydurmanın şirketler açısından kritik öneme sahip olduğunu vurguladı. Pekgüzel kriz ortamının yaşandığı süreçlerde güven kültürünün şirketlerin başarısında çok önemli bir yer kapladığını, güvenin az hissedildiği şirketlerin işveren marka değerlerini yitirdiklerini belirtti.

İç İletişimi Kötü Olan Firmalar Yetenekli Çalışanlarını Kaybetmeye Mahkum

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu