Arşiv

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Ve Ne Zaman Başlıyor?

Bu yıl Koronavirüs tedbirleri nedeniyle Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı. Gözler şimdi Kurban Bayramı tatilinde.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bu yıl Ramazan Bayramı’nda yurt genelinde sokak kısıtlaması uygulandı ve aileler tatil planı yapamadı. Şimdi gözler Kurban Bayramı’na çevrildi. Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıp uygulanmayacağı merak edilirken, çalışanlar kaç gün tatil yapacaklarını da hesaplıyor.

2021 kurban bayramı tatili

Bu yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kurban bayramı tatilinin bir önceki haftasına denk geldiğinden uzun bir tatil yapmak isteyenler söz konusu tatili kurban bayramı tatili ile birleştirmeyi hedefliyor. Kurban Bayramı Temmuz’un 4. haftasına denk gelirken, 15 Temmuz ise Temmuz’un 3. haftası Perşembe günü. Yani tatilciler tatillerini 14 Temmuz akşamından başlatmak isterlerse 2,5 gün izin kullanarak toplamda 11 gün tatil yapabilecek. Kurban bayramı ise 20 Temmuz’da başlayarak 23 Temmuz’a kadar sürecek. 19 Temmuz (Pazartesi) Kurban Bayramı arifesi de tatil günlerine yarım gün dahil olurken, 4,5 gün resmi tatil olacak.

Normal şartlarda 16 Temmuz Cuma günü mesai bitiminde başlayacak olan Kurban Bayramı tatili 9 gün sürecek ve 26 Temmuz Pazartesi günü işbaşı yapılacak.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu