Arşiv

Meta İşe Alım Uzmanlarına Hiç Çalışmamaları İçin 190 Bin Dolar Maaş Veriyor!

Facebook ve Instagram'ın çatı şirketi Meta'nın işe alım uzmanlarından bazıları 2 yıldır hiç iş görüşmesi yapmadıklarını açıkladı.

Çok fazla çalışanı olduğu için binlerce kişiyi işten çıkaran Facebook ve Instagram’ın çatı şirketi Meta çalışanları ilginç iddialarda bulundu. Meta’da işe alım uzmanı olarak çalışan birkaç çalışan Tiktok’ta şirketin işe alım politikasını eleştirdi. Meta’nın piyasadaki yetenekli çalışanları sırf rakiplerine gitmesin diye topladıklarını ancak onlara hiçbir iş yaptırmadıklarını belirten çalışanlar, tamamen boş oturduklarını belirtti. Daha önce Microsoft’ta çalışan bir işe alım uzmanı Meta’ya 70 bin dolar daha fazla maaş önerdikleri için transfer olduğunu söyledi. Ancak Meta’da işe başladıktan sonra neredeyse hiçbir iş yapmadığını belirtti. Bazı işe alım uzmanlarının son iki yıldır tek bir iş görüşmesi bile yapmadığını söyledi. Yani Meta, işe alım uzmanları hiç çalışmasın diye her yıl onlara 190 bin dolar ödeme yapmaya devam etti.

Ayrıca sadece insan kaynakları departmanında değil, tüm departmanlarda benzer bir durumun olduğu iddia edildi. Meta’nın finansal olarak çok güçlü olduğunu belirten çalışanlar, “yetenekler rakiplerine gitmesin diye onları çalıştırmadan maaş ödeyebiliyorlar” ifadelerine yer verdiler. İhtiyaç olsun ya da olmasın şirketin yetenekli gördüğü herkesi işe aldığı belirtildi. Ancak şirkette hiçbir iş yapmayan çalışanlar kendilerini dışlanmış ve kötü hissetmesi Meta’nın politikasının pek de işlevsel olmadığını gösteriyor.

@maddie_macho

#stitch with @roilysm well I guess I was forced out hut SAME THING! I do miss not working though. That was niiiiice! #meta #google #layoffs #businessinsider

♬ original sound – Maddie | The Career Finesser

 

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu