Arşiv

Tesla Çalışanlarının Maaşı Ortaya Çıktı

Tesla’nın ABD’deki fabrikasında çalışan işçilerin aldıkları ücretler saatlik olarak 22 ila 39 dolar arası değişiyor. 

Tesla, ABD genelindeki fabrika çalışanlarının ücretlerine zam yaptı. Business Insider tarafından görüntülenen belgelere göre, yeni ücret tarifesiyle Tesla’daki fabrika işçileri saatte 22 ila 39 dolar arasında kazanç elde edecek. Ücret kademelerini yaşam maliyetine göre belirleyen şirkette, Texas ve Nevada’daki fabrikalarda çalışanlar en düşük ücreti alırken, California’daki çalışanlar daha yüksek ücret alıyor.

Tesla’nın çalışanları yedi seviyeye ayrılıyor. Çalışanlara her altı ayda bir kademeler arasında geçiş yapma ve ikramiye alma hakkı sunuluyor. Beş puanlık bir sistem üzerinden yapılan performans değerlendirmeleri sonucunda çalışanlar ayrıca ikramiye hakkı kazanıyor. Ek olarak çalışanların, beklentileri karşılamaları durumunda ikramiyelerin yanı sıra Cyber Wallet sistemi üzerinden ödüller alabiliyor.

Tesla’nın ücret artışı sendikaların dikkatini çekerken, Fremont fabrikasındaki çalışanlar örgütlenme komitesi kurarak sendika taleplerini gündeme getirmiş durumda. Bu zam, otomobil endüstrisindeki diğer büyük firmaların benzer adımlarına paralel olarak geldi ve şirketin yaklaşık 140,000’den fazla çalışanını kapsıyor.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu