İnsan Kaynakları

Burgan Bank Uzaktan Çalışmayı Kalıcı Hale Getiriyor

Burgan Bank pandemi sonrasında da uzaktan çalışmaya devam edecek

Çalışan motivasyonu ve aidiyetini artırmak için çalışmalarını sürdüren Burgan Bank; hibrit çalışma modeli ‘Evde Ofiste Burgan Seninle’yi kalıcı hale getirdi. Genel müdürlük çalışanlarına haftanın belirli günlerinde evden, belirli günlerinde ofisten çalışma imkânı sunan banka hibrit çalışmaya kalıcı olarak devam edecek.

Dönüşümlü olarak şehir dışından çalışmak da mümkün

Çalışan sağlığı ve motivasyonunun öncelikli konuları arasında yer aldığını belirten Burgan Bank İnsan Kaynakları, Organizasyon ve Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı Levent Ergin, “Mevcut çalışma kültürü ve deneyiminin zenginleştirilmesi, tercih edilen işveren kimliğinin sürdürülebilirliğinin sağlanması için iki yıl önce “İşveren Markası Projesi’’ni hayata geçirdik. Tüm işveren markası çalışmalarımızı da “Burgan Seninle’’ mesajının etrafında şekillendiriyoruz. Çalışanlarımıza enerjisini ve potansiyelini yansıtabileceği dinamik bir ortam sunuyor, çalışma ikliminde samimi iletişimi ve birlikteliği esas alıyoruz. Bu doğrultuda; ‘Evde Ofiste Burgan Seninle’ adını verdiğimiz evden ve ofisten hibrit çalışma modelimizle evden çalışma, pandemi sonrasında da çalışma hayatımızda yer alacak. Ayrıca yeni çalışma modelimiz, şehir dışından çalışmayı mümkün kılıyor. Böylece çalışanlarımız ekip içerisinde dönüşümlü olarak, istedikleri yerden işlerine devam edebilecek. Banka olarak bu modelimizle çalışma sınırlarını ortadan kaldırıyoruz’’ dedi.

‘‘Çalışanlar, ailelerine ve kendilerine daha fazla zaman ayırabilecek’’

Yeni çalışma modeli ile genel müdürlük çalışanlarının, haftanın belirli günleri evden belirli günleri ofisten çalışabileceklerini belirten Ergin, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu modelimizle çalışanlarımızın trafikte kaybettikleri zamanı en aza indirerek, ailelerine ve kendilerine daha fazla zaman ayırmalarını amaçladık. Bu olumlu etkiyle de motivasyon ve enerjilerini daha da artırmayı hedefledik. Bu hedeflerimize ulaşacağımıza da gönülden inanıyoruz. Böylesine önemli bir kararda; çalışma arkadaşlarımızın da uzaktan çalışma karşısında görüşlerini almak istedik ve yüzde 84 oranında olumlu yanıt aldık. Bu rakam bile yeni modelimizin ne denli etkili olacağını şimdiden hissettiriyor” dedi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu