İnsan Kaynakları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Oldu

Efkan Ala‘dan boşalan İçişleri Bakanı koltuğuna Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu‘nun geçmesi ile, Süleyman Soylu’dan boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu getirildi. Mehmet Müezzinoğlu, 65. Hükümetin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu. Mehmet müezzinoğlu daha önce Sağlık Bakanı olarak görev almıştı.

Mehmet Müezzinoğlu Kimdir?

1982 yılında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitiren Müezzinoğlu, 1983-1986 yılları arasında İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde iç hastalıkları ihtisasını tamamladı. Avcılarda bulunan özel bir hastanenin de kurucusu olan Müezzinoğlu, avcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Batı Trakya Eğitim Kültür Vakfı, Balkan Medeniyeti Derneği ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin kurucu üyesidir. 

1992 yılında Refah Partisi’nde aktif siyasete katılan Müezzinoğlu, AK Parti’nin kuruluş çalışmalarında bulundu ve İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2002 – 2007 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak görev yaptı. 2007 Genel Seçimlerinde 23. dönem İstanbul, 2011 Genel Seçimlerinde Edirne milletvekili seçilen Müezzinoğlu, 61. Hükümette Sağlık Bakanlığı görevine getirildi.

Orta düzeyde Yunanca, İngilizce ve Arapça bilen Müezzinoğlu, evli ve 2 çocuk babası.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu