Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nden 50 Bin Öğrenciye Staj İmkanı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen "Staj Seferbirliği" programıyla 50 bini aşkın öğrenciye staj imkanı sağlanması amaçlanıyor.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi geçen yıl yapılan staj seferberliğinin ardından 2021 yılı için yeni bir staj seferberliği başlattı. Kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin “Senin için Seferbiriz” teması altında birleştiği, üniversite öğrencilerine yönelik “Staj Seferbirliği” programı için başvurular 22 Şubat 2021‘de başlıyor.

2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı “İstihdam ve Çalışma Hayatı” başlığı altında gençlerin kariyer olanaklarına erişiminde şeffaf, izlenebilir ve yenilikçi yöntemler kullanılarak fırsat eşitliğinin desteklenmesi amaçlanıyor.

Kör Staj Daveti

Coğrafya veya üniversite farkı gözetmeksizin, 81 ilde tüm üniversitelerden öğrencilere fırsat eşitliği sağlamak için adayların kişisel bilgilerini görmeden, sadece akademik, sosyal ve sportif başarılarından oluşan yetkinlik puanları baz alınarak, liyakat esaslı ve şeffaf bir yöntemle stajer alımı yapılacak.

Öğrenciler Rakiplerine Göre Seviyesini Bilecek

Staj tekliflerini değerlendiren adaylar, aldıkları teklifler doğrultusunda istedikleri kurumda veya kuruluşta, karşılıklı belirleyecekleri tarih aralığında yıl sonuna kadar staj yapma imkanı bulacak. Ayrıca öğrenciler sistemde söz konusu üç başlıktaki Yetkinlik Puanları ve kendi bölümlerinin Türkiye Geneli Ortalama Yetkinlik Puanlarını süreç sonunda öğrenecek. Bu şekilde, gençlere, aynı bölümde okudukları diğer öğrencilere kıyasla durumları ve gelişime açık noktaları konusunda halen öğrenciyken geri bildirim alacak.

Etiketler
HUAWEI TALENT INTERVIEW

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı