Evden Çalışan Personeline Bin Dolarlık Ödenek Sağlıyor

Google, evden çalışan personeline 1000 dolarlık ödenek sağladığını açıkladı.

Koronavirüs salgını döneminde pek çok şirketin evden çalışma düzenine geçmesi ve bunun faydalarını görmesi sonrasında, özellikle büyük şirketler bu konuda hızlı bir şekilde aksiyon almaya başladılar. Bu şirketlerden biri de teknoloji devi Google‘dı. Geçtiğimiz günlerde evden çalışma planını 2021’e kadar uzattığını açıklayan Google, şimdi de bu konuda yeni bir adım attı.

Google, bu evden çalışma sisteminin bir parçası olarak personelinin uzaktan çalışma için ihtiyaç duyduğu bilgisayar, ofis mobilyaları gerekli diğer ekipmanları satın almasına yardımcı olmak için 1.000 dolarlık bir ödenek sağlamaya başladı.

Google’ın ofise dönme süreci, bir aksilik olmadığı takdirde 6 Temmuz’da başlayacak ve gerekli olan personeller, yaklaşık olarak %10’luk bir kapasiteyle dönüşümlü olarak çalışacaklar. Eğer işler sorunsuz giderse, eylül ayında bu rotasyon kapasitesi %30’a çıkarılacak. Şirket CEO’su Sundar Pichai, bu düzende bir çalışanın her iki haftada sadece bir kez ofise gidebileceğini söyledi.

Bunların yanı sıra şirkette sosyal mesafe ve temizlik de dahil olmak üzere katı güvenlik önlemleri alınacak ve sadece ofiste kesinlikle bulunmaları gereken kişilerden ofise gitmeleri istenecek. Diğer herkesin yeni yıla kadar ofiste bulunmaları zorunlu olmayacak.

Koronavirüs sürecinde birçok marka evden çalışmaya sıcak bakmıştı. Sosyal medya devi Facebook da aynı Google gibi çalışanlarının yılın geri kalanında evden çalışmalarına izin vermişti. Twitter ise karantina sona erdikten sonra da çalışanlarının kalıcı olarak evlerinden çalışmalarına izin verileceğini açıklamıştı.

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu