Facebook Jobs Açıldı

Uzun zamandır yurt dışındaki kullanıcıların aktif olarak kullandığı Facebook Jobs, Türkiye’de aktif hale getirildi. Kullanıcılara iş ilanlarını gösteren kariyer portalı Facebook Jobs, kullanıcıların iş ilanı yayınlamasını da destekliyor. 

Kullanıma açılan Facebook Jobs’da iş türü, sektör ve konum belirterek iş ilanları görüntüleniyor. Eğer kullanıcı İş Fırsatları aracına abone olursa, kullanıcının şehrinde yayınlanan yeni iş ilanlarından bildirim alıyor. Tam zamanlı, yarı zamanlı, staj ya da gönüllü iş ilanları da platformda mevcut. 

İlan yayınlayabilenler ise sadece kurumsal firmalar değil. Bunun dışında girişimlerin ve KOBİ’lerin verdiği ilanlar da platformda yer alıyor. İlanın yayınlandığı tarih ve bu işe ayrılan bütçe gibi detaylar da ilan içerisinde görüntülenebiliyor. 

Nasıl çalışıyor?

İlan yayınlayacak kişiler işin tam zamanlı olup olmadığını, iş unvanını, iş tanımını, konumu ve maaş bilgilerini sisteme kaydettikten sonra ilan yayınlayabiliyor. Başvuruların işverene e-mail yoluyla ulaştırılması gibi bir kolaylık da sistemde bulunuyor. 

Bunun yanı sıra doldurulan alanlar işveren için yeterli değilse, Facebook isteğe bağlı soru ekleme seçeneği de sunuyor. Eklenecek olan sorular metin ya da çoktan seçmeli cevaplar formatında olabiliyor. Verilen iş ilanları ve yapılan başvurular İş Fırsatları üzerinden yönetiliyor. 

Facebook Jobs, 2016 yılından beri Kanada’da kullanılıyor. Mart ayında ise 40’dan fazla ülkenin kullanımına açıldı. 

 

 

 

 

 

Etiketler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı