İnsan Kaynakları

Google Çalışanları Temmuz 2021’e Kadar Evden Çalışacak

Google, Temmuz 2021’e kadar ofislerini açmayacağını açıkladı.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle tüm dünyada çalışma hayatı da değişikliğe uğradı. Virüsten korunmak amacıyla hali hazırda birçok şirket işlerini evden çalışma sistemi ile yürütebiliyor. Bu şirketlerin başında da Google geliyor. Google, Covid-19 virüsünün tüm dünyada kabul edilen bir pandemi ilan edilmesinin hemen ardından tüm çalışanlarını evden çalışma sistemine geçirmişti. Şimdi ise yeni bir kararla, birçok departmanı gelecek yaza kadar evden çalışmaya devam ettireceğini açıkladı.

CEO Sundar Pichai, ofisten çalışma gerektirmeyen pozisyonlar için evden çalışma opsiyonunu 30 Haziran 2021’e kadar uzattıklarını açıkladı. Daha önce Wall Street Journal tarafından bildirilen hamle, teknoloji devi Google’ın sözleşmeli ve tam zamanlı 200.000 çalışanının neredeyse tamamını etkileyecek.

Bu ayın başlarında birkaç eyalette koronavirüs vakalarının artması üzerine Google, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ofislerinin açılışını ertelemişti. CEO Sundar Pichai, daha önce 6 Temmuz’da çalışanlarını geri getirmeye başlayacaklarını açıklamıştı. Daha sonra ise ofislerin en azından 7 Eylül’e kadar kapalı kalacağını açıkladı.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu