İGDAŞ Çevre Bilincini Okullara Taşıyor

Çocuklara çevre bilinci kazandırmayı hedefleyen İGDAŞ,  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘Okullar Erguvanla Renkleniyor’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında, İstanbul genelinde 69 okula ulaşarak öğrencilerde çevre bilinci oluşturdu. Mart 2014’te başlattığı ‘Okullar Erguvanla Renkleniyor’ adlı sosyal sorumluluk projesiyle, bugüne kadar 700’ün üzerinde erguvan dikerek yaklaşık 20 bin öğrenciye ulaşan İGDAŞ, ilköğretim 3 ve 4 sınıf öğrencilerine diktikleri fidanların sorumluluğunu almayı da öğretti.

İGDAŞ çalışanları proje kapsamında, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ilkokullarda ‘Cemre’nin Rüyası’ isimli tiyatro oyunu sahnelendikten sonra öğrencilerle birlikte okullarının bahçesine erguvan fidanları dikti. Düzenlenen etkinlikler sonunda çocuklara çevrenin önemi, nasıl fidan dikileceği ve erguvan fidanı hakkında bilgilerin yer aldığı kitapçık hediye etti.

Projeyi değerlendiren İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik; “Çevreye verdiğimiz önemi ‘Okullar Erguvanla Renkleniyor’ sosyal sorumluluk projemiz ile bir kez daha kanıtladık. İGDAŞ olarak daha temiz ve yaşanabilir bir İstanbul için çalışırken, bu projemiz ile ilköğretim çağındaki çocuklara çevre bilinci aşılıyoruz. İGDAŞ olarak geleceğe yatırım yapıyoruz. Temiz havanın sağlığımız üzerindeki etkilerini, temiz hava için temiz yakıt kullanmanın önemini eğitimler vererek anlatıyoruz. Hepsinden de önemlisi ağaç dikmenin keyfine varmalarını, bir ağacı büyütmenin sorumluluğunu almalarını istiyoruz. Bu deneyimin çevreyle ilgili en güçlü eğitim olacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Proje ile ilgili sözlerin devam eden Çevik, “İstanbul’da yaşayan çocukların, kentin doğal mirasına sahip çıkması, doğadaki değişimleri görüp okuyabilmesi ve kent kültürünün oluşumunda ekolojinin etkisini kavrayabilmesini amaçlayan projemizle, çocukları ve okulları erguvan ağaçlarıyla tanıştırarak toplam 69 okula ve 20 bine yakın öğrenciye ulaştık.” dedi.

İşte etkinliklerden eğlenceli görüntüler;

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu