Kariyer Panayırı Başladı

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin (PERYÖN) düzenlediği ve bu yıl 10. yılını kutlayan Kariyer Panayırı’nda gençler iş dünyasının deneyimli isimleriyle buluşmaya devam ediyor. 2006 yılından bu yana PERYÖN tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Kariyer Panayırı, bugüne kadar 25 ilde 25 üniversitede 3 bini aşkın öğrenciye ulaştı. Kariyer Panayırı’nın bu yıl ilki 15 Mart Salı günü Giresun Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Bu yılki ilk durağı Giresun Üniversitesi olan Kariyer Panayırı, Mart ve Mayıs ayları arasında düzenlenmeye devam edecek. Yozgat Bozok Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi’nde düzenlenecek panayırlar izleyecek.

Giresun Üniversitesi’nde düzenlenen Kariyer Panayırı’nda, METRO Toptancı Market İnsan Kaynakları Müdürü Murat Ayaydın, Faveo Danışmanlık Genel Müdürü Barış Gül, Yıldız Holding grup şirketi Farmamak İnsan Kaynakları Müdürü İbrahim Çay gençlere kariyerlerini yönlendirmelerine yardımcı bilgi ve deneyimlerini aktardı, iş dünyası hakkındaki sorularını yanıtladı.

Kariyer Panayırı’nın 10. yılı ile ilgili yorum yapan PERYÖN Başkanı Sevilay Pezek Yangın, “PERYÖN olarak insan potansiyelinin gelişmesi en önemli hedefimiz; o nedenle odak alanlarımızdan biri de gençlerin potansiyelini geliştirmek. Sürekli öğrenmek ve gelişmek, değişen dünyanın en önemli gereksinimi. Gençlerin bu değişimin farkında olup bu paralelde kendilerini geliştirmeleri büyük önem taşıyor. Gençlerin farkındalığını artırmak, potansiyellerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla, sosyal sorumluluk bilinciyle başladığımız Kariyer Panayırı bu yıl 10. Yılını kutluyor. Geçen 10 yıl boyunca üyelerimizin, gönüllülerimizin ve sponsorlarımızın desteğiyle İstanbul’dan başlayıp Anadolu’ya uzanan panayırla binlerce öğrenciye iş dünyasından bir kesit sunduk. Staj olanaklarıyla çalışma deneyimi kazanmalarını destekledik, gelecekleriyle ilgili doğru adımları atmaları için yol göstermeye çalıştık ve hala da çalışıyoruz. Kariyer Panayırı, özellikle Anadolu üniversitelerindeki, iş dünyasıyla sınırlı iletişimi bulunan gençleri, kariyer gelişimlerinde yeni açılımlar sağlayacak deneyimli yöneticilerle, firma temsilcileriyle bir araya getiriyor, network geliştirme olanağı sağlıyor. Gençlerin yapabileceklerinin bir sınırı yok, sınırsız olanaklarla dolu bir dünya onları bekliyor. Amacımız gençlere kendilerini tanımaları, daha büyük hayaller kurmaları için ihtiyaç duydukları ilham ve cesareti vermek, ancak bu şekilde daha güzel bir geleceğin mümkün olduğuna inanıyoruz. Gençlere destek olmak isteyen tüm bireyleri ve kurumları da PERYÖN’e ve Kariyer Panayırı’na katılmaya davet ediyoruz.” dedi.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı