Koronavirüs Önlemi Olarak Çalışanlarına 1000 Dolar Ödeyecek

Ofislerini geçici süre ile kapatma kararı alan Shopify, evden çalışmalarını istediği çalışanlarına gerekli ekipmanı almaları için 1000 dolar ödeyeceğini duyurdu.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ardından tüm dünyayı etkileyen, maddi ve manevi büyük zararlara sebebiyet veren koronavirüs salgını nedeniyle bir çok şirket çalışanlarına evden çalışma talimatı verdi.

Evden çalışma izniyle beraber çalışanlar hem kalabalık ortamda stres içinde ve konsantrasyonsuz çalışmaktan kurtuluyor hem de çalışma arkadaşlarının sağlığını tehlikeye atmamış oluyor.

Dünya’nın en büyük şirketlerinden Apple, Samsung, LG ve Amazon belirli bölgelerde evden çalışma sistemine geçerken benzer bir adım da  e-ticaret yazılım markası Shopify’dan geldi. 11 farklı ülkede ofisi bulunan Kanada merkezli Shopify, 5 bin çalışana evden çalışma modeline geçmesi talimatını verdi. Shopify’ın diğer şirketlerden ayıran özelliği ise evden çalışmak isteyen çalışanlarına gerekli ekipmanı almaları için 1000 dolar ödeyeceğini duyurmuş olması. Aynı zamanda şirket, çalışanlarına ofisten ihtiyaç duydukları tüm ekipmanı evlerine götürebileceklerini belirten bir bilgilendirme mesajı da gönderdi.

Şirketlerin Koronavirüsten Korunmak İçin Aldıkları Önlemler

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu