Kül Olan Orman Kadın Çalışanların Adıyla Yeniden Yeşerdi

Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri kuruluşları arasında yer alan Teksüt  tüm kadın çalışanları adına Balıkesir Gönen’de fidan dikti. Teksüt’te, 570 kişilik personelin yüzde 41’i kadın çalışanlardan oluşuyor.

Gönen Hacıvelioba Köyü’ne 320 fidan

8 Mart Kadınlar Günü, Teksüt’ün kadın çalışanlarıyla birlikte geleceğe iz bırakacağı bir etkinlikte kutlandı. Firmanın üretim tesislerinin bunduğu Balıkesir’in Gönen ilçesi sınırları içerisinde bulunan Hacıvelioba Köyü’ne TEMA Vakfı işbirliği ile toplam 320 çam fidanı dikildi ve Teksüt Anı Ormanı oluşturuldu. Köyün kırsal bölgesi, 2007 yılında orman yangını geçirmiş ve 1,5 hektarlık alan kül olmuştu.

 

 

Bizim için bir gün değil, her gün kıymetlisiniz

Kadın çalışanlarla birlikte fidan dikimine katılan Teksüt İnsan Kaynakları Müdürü Abdullah Uzer, “Bizde süt ürünleri, kadın hassasiyetinin getirdiği sabır, özen ve güvenle üretiliyor. Kalitemizde kadın personelimizin katkısı büyük” diye konuştu. Uzer, kadın çalışanların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı ve “Bizim için bir gün değil, her gün kıymetlisiniz. Ürettiğiniz değerler ve kıymetli emekleriniz için size gönülden teşekkür ederiz” dedi. Tüm kadın çalışanlara, adlarına dikilen fidanlar için birer sertifika verildi.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı