LC Waikiki Kurumsal Akademi Akredite Edilen İlk Kurumsal Akademi Oldu

LC Waikiki Kurumsal Akademi, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından koçluk programını hayata geçiren ilk kurumsal akademi olarak akredite edildi. LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Tandar, LC Waikiki Mağazacılık İç Denetim ve Süreç Güvence Direktörü Esra Altun, Kurumsal Koçlar Şirin Yelmen Oktar, Deniz Ağgül ve Mustafa Çavuşoğlu, ICF tarafından akredite edilen eğitmenler oldu. 

Şirket liderlerinin koçluk becerileri kazanmalarını, çalışanların performansını ve motivasyonunu güçlendirmelerini sağlayan programlar tasarlayan ve çalışanlarla buluşturan LC Waikiki Kurumsal Akademi, Koçlukla Gelen Liderlik Programı’nı Türkçe ve İngilizce olarak sunuyor.

Kurumsal Koçluk birimi ile Temel Yetkinlik ve Beceri Geliştirme Müdürlüğü’nün işbirliği ile yürütülen Koçlukla Gelen Liderlik Programı’nın Türkçe ve İngilizce olarak Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından akredite edilmesinin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Tandar, “LC Waikiki Kurumsal Akademi tarafından geliştirilen program, koçluk ekolleri dışında bir kurum tarafından tasarlanan ve akredite edilen ilk ve tek koçluk programıdır” dedi.

Amaç Liderlik Özelliklerini Geliştirmek

Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Tandar, programa katılan ve programı tamamlayan liderlerin LC Waikiki Kurumsal Akademi ve ICF onaylı 26 kredilik koçluk sertifikası almaya hak kazandıklarını belirterek “Liderler, 6 ay süren program sonrasında koçluk ekollerinden programlara devam ederek koç olma fırsatı yakalıyor. 6 modülden oluşan Koçlukla Gelen Liderlik Programı, liderlerimizin kendi değerlerinin ve güçlü yönlerinin farkına varmalarını, öğrenen yargılayan zihniyet ayrımını kavramalarını; derin dinleme, güçlü soru sorma, geribildirim ve takdir becerisini kazanarak çalışanlarını daha etkin şekilde yönetmelerini sağlıyor. Böylece liderlerimizin performanslarını ve ekip yönetiminde başarıyı beslemiş oluyoruz. LC Waikiki Kurumsal Akademi olarak liderlerimizin uluslararası normlarda beceri kazanmalarını önemsiyor; sektöre ve ülkemize vizyoner liderler yetiştirme yolunda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu