L’Oréal Türkiye’den Dünya Engelliler Günü’nde Anlamlı Etkinlik

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 1992 yılında alınan kararla Dünya genelinde Engelliler Günü olarak ilan edilen 3 Aralık’ta tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de engellilerin sorunları ve günlük yaşamda karşılaştıkları sıkıntıların çözümü noktasında farkındalık yaratmayı amaçlayan bir dizi etkinlik düzenleniyor. Bu önemli günde önemli bir etkinlik de L’Oréal Türkiye‘de gerçekleşti.

Ümraniye’deki L’Oréal Türkiye merkez ofisinde, 1 Aralık 2017 Cuma günü “Yapabilirsin” teması ile gerçekleştirilen Dünya Engelliler Günü Paneli‘nde, Tekerlekli Sandalye Eskrim Türk Milli Takımı Sporcusu, Dünya Şampiyonu Elke Lale van Achterberg ve eserleri Türkiye’de ve dünyada önemli sergilerde yer alan, doğuştan görmez ünlü Türk ressam Eşref Armağan, L’Oréal Türkiye çalışanlarıyla bir araya geldi. Engellilik konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, farklı alanlara büyük başarılara imza atan çok özel bu iki konuk, L’Oréal Türkiye çalışanlarını ilham verici hikayeleriyle adeta büyüledi.

11 yaşındayken geçirdiği bir ev kazasında bacağını kıran, bu kaza sonucu uzun yıllar çok ciddi sancılara neden olan ve fonksiyon kaybı yaratan distrofi hastalığı tedavisi gören Elke Lale van Achterberg, küçük yaşta kendi verdiği büyük bir karar ile bacağının ampüte edilmesini istediğini ve sonrasında neler yaşadığını, L’Oréal Türkiye çalışanları ile paylaştı. Elke Lale, etkinlikteki konuşmasında, Türkiye’de tekerlekli sandalyede eskrim sporunun yaygınlaşmasını kendine amaç edindiğini, Türkiye Mili Takım Sporcuları olarak yarışmalarda derecelere girerek engelli kişilere sen de “Yapabilirsin” mesajı vermeye çalıştıklarını önemle vurguladı.

Etkinliğin bir diğer önemli konuğu; eserleri Türkiye’de ve dünyada önemli sergilerde yer alan, ortaya koyduğu eserlerle büyük beğeni toplayan ve görmeden perspektifi çizebilmesiyle bilimsel araştırmalara, belgesellere konu olan doğuştan görmez ünlü Türk ressam Eşref Armağan ise L’Oréal Türkiye çalışanlarına nasıl çizim yaptığını sahnede uygulamalı olarak gösterdi. Eşref Armağan, resim yapma yeteneği kadar, kendine has üslubu ve hikayesini anlatım şekliyle de tüm katılımcıları kendine hayran bıraktı.

Etkinlikte konuşan L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Claude Rumpler  etkinlikle ilgili şunları söyledi; “L’Oréal Türkiye olarak çeşitliliğin zenginlik olduğuna inanıyoruz. Çalışanlarımız sosyal sorumluluk, gönüllülük, sürdürülebilirlik gibi konularda çok aktif ve bilinçli, bizler de bu bilinci arttırmaya, farkındalık yaratmaya devam ediyoruz. Elke Lale ve Eşref Armağan eşsiz özellikleri olan, ilham verici, çok başarılı insanlar. Bu kadar kıymetli insanları çalışanlarımızla buluşturabildiğimiz için çok mutluyum. Kendilerine hayat hikayelerini içtenlikle paylaştıkları için teşekkür ediyorum.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı